2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: czejczej » 2016.09.03. 15:09

Sziasztok! :)

A mai napon egy újabb géptípussal bővült a katonai gyűjteményem :) Szeptemberben Európa területén az Ample Strike nevű hadgyakorlathoz csatlakozik az USAF is amely e célból egy darab B-52-est és 2 darab B-1B Lancert vagy ahogy a pilóták hívják egymásközt "BOne" telepítette RAF Fairfordba. A B-52-est már többen láthattátok SIAF-on de a B-1B-k csak ma reggel települtek át :) Majdnem le maradtam róluk, napokig mentek az infók, hogy mikor jönnek folyamatosan reggel és délután között ingadozott az időpont, viszont tegnap este az utolsó infó azt mondta, hogy hajnali 4-kor teljes sötétségben érnek ide, így mondhatni lemondtam róluk. Mázlira 7 körül megébredtem és amint láttam, hogy késve szálltak fel gyorsan egy fejszámolást követően kocsiba pattantam és már úton is voltam Fairfordba, hogy még pont odaérjek előttük egy kicsivel :)

CROOK01 B-1B Lancer #85-0089DY

Valakinek bújócskázni támadt kedve :)

Kép

Kép

Már csak méterek maradtak :)

Kép

CROOK02 B-1B Lancer #86-0127DY

Kép

Impozáns madárka ez a Csont :)

Kép

Kép

Kép

Igen, tudom, kerítés :) de az a touchdown! :D

Kép

Köszönöm a figyelmet! Üdv.: Czejczej
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára czejczej 2016.09.04. 19:11-kor.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:26

Re: 2016.09.03 RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: Wheeler » 2016.09.04. 17:38

Istenem, brutális ez a dög. Nem tudom ki ismeri a Mclanahan sorozatot, repülős sci-fi, EB52 Megafortress és EB1 gépekker repülnek benne. Ezek a könyvek keltették fel bennem is a csodálatot a bombázók iránt! Csabi szívgyógyszeresgigalájk :D
"Ha egyszer megízlelted a repülést, utána úgy fogsz járni a földön, hogy szemed az eget fürkészi, mert ott voltál fent és oda vágysz vissza."

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: 2016.09.03 RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: czejczej » 2016.09.04. 18:30

Wheeler írta:Istenem, brutális ez a dög. Nem tudom ki ismeri a Mclanahan sorozatot, repülős sci-fi, EB52 Megafortress és EB1 gépekker repülnek benne. Ezek a könyvek keltették fel bennem is a csodálatot a bombázók iránt! Csabi szívgyógyszeresgigalájk :D



Köszi szépen :) Talán hallottam már róla de nem vagyok teljesen biztos ebben :) hamarosan jövök a mai képekkel :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: czejczej » 2016.09.04. 19:58

2016.09.04

A mai napon ébredés után kaptam az infót, hogy ma nincs pihenő nap sem a BOne sem a BUFF csapatánál :) mind a 2 típus kiment ma egy hosszabb repülésre, hogy megismerkedjen az európai légtérrel a holnap rajtoló Ample Strike 2016 hadgyakorlathoz :) Nagyjából az indulásukkor keltem fel így csak leszállóban lettek meg :)

SCALP99 #60-0038

Buff coming to land :)

Kép

Ő sem hagyhatta ki a bújócskázást a fa mögött :)

Kép

Impozáns egy látvány az biztos :)

Kép

Nekem nagyon fura, hogy ilyen "lógó" orral jön nem pedig a mostani gépekhez megszokottan emelt orral jön :)

Kép

Kép

Touchdown! :) vártam, hogy vajon az orr(vagy inkább első) futók érnek előbb földet :D

Kép

amíg a főfutók visszapattantak egy picit a levegőbe addig az elsők is földet értek :)

Kép

És már jön is az ernyő, nem lehet üres a madárka :)

Kép

Kép

Mielőtt azt hinnétek csak a BUFF(ocskát) lőttem meg itt van egy adag kép még CROOK01-ről is :)

Kaptunk tőle egy áthúzást :D a pilcsi jó fej akart lenni ha már ott voltunk vagy 50-en hogy ad egy kis utánégetőt a forduló megkezdése előtt :) nem tudom ez volt a terve vagy nem kapcsolt a jobb oldali rendszer de mindössze a baloldali hajtómű pároson izzott fel a fáklya :)

Kép

Hogy mennyire szeretnek ezek a gépek bújócskázni :)

Kép

Ma egy fokkal világosabb volt :)

Kép

Egyszerűen gyönyörű :)

Kép

Kép

Touchdown! :)

Kép

Mára ennyi de mivel 2 órányi lőtávban van Fairford így remélhetőleg ha jövőhét szombaton lesz mozgásuk akkor megyek és lövöldözöm őket :) na meg hamarosan U2 rotációs idő van :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 905
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2016.09.05. 00:49

Nagyon jók lettek! Durva gépek ezek.. :shock:

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.09.05. 10:55

Szar idő ellenére hangulatos képek!
És miért pont ide települtek? Tudom, hogy ez amcsi bázis, de van itt egyáltalán aktív USAF(E) alakulat? Miért nem inkább Mildenhall-ba vagy Lakenheat-be mentek?

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016.08.06. 11:03
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: futar955 » 2016.09.05. 11:28

Nagyon jó és hangulatos képek!!! Gratula és várjuk a folytatást!!!(Itt jönne a sör, a taps és a fölfelé fordított hüvelykujj!) :)
Bal írta:És miért pont ide települtek? Tudom, hogy ez amcsi bázis, de van itt egyáltalán aktív USAF(E) alakulat?

Pont ezért! Ők (méretüknél és lehetőségeiknél fogva) nem harcászati, avagy taktikai bombázók! ;)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: czejczej » 2016.09.05. 18:49

RimoRoli írta:Nagyon jók lettek! Durva gépek ezek.. :shock:


Köszi Roli :D még 3 hétig itt vannak szóval fuss értük :D

Bal írta:Szar idő ellenére hangulatos képek!
És miért pont ide települtek? Tudom, hogy ez amcsi bázis, de van itt egyáltalán aktív USAF(E) alakulat? Miért nem inkább Mildenhall-ba vagy Lakenheat-be mentek?


Köszi Bal! Sajnos itt az idő ez mostanában...remélem hétvégén lesz egy adag jó idő és akkor megpróbálom más helyről/szögből meglőni őket :)

USAFE csapat csak Mildenhall és Lakenheath, MH a logisztikai/tanker "központ" LH pedig az F-15-sök fészke. Viszont mind a 2 reptérnek van egy nagy hátránya, zsúfoltak...Fairford viszont egy olyan stratégiai pont ami koránt sincs kihasználva teljesen, anno ez volt az amcsi űrsiklók egyik vész leszálló helye, valamint itt történik 6 hetente a közel keleten tevékenykedő U-2 kémrepülők rotációja is plusz ha úgy van akkor az Air Force One is idejön. Így bőven van szabad kapacitása ami bármilyen feladatra felhasználható. Meg itt minden megvan a reptéren ami egy komplett bombázó századot eltud látni minden alkalommal. (Lakenheath mellett amennyiben jól tudom ez a másik hely az országban ahol az amcsik nukleáris fegyvert is tárolhatnak) Anno 2003-ban ha jól emlékszem 12 B-52-es települt ide mert Mildenhall nem lett volna képes a logisztika mellett képes ellátni ekkora plusz feladatot. A B-1 tavaly pl csak tankolni szállt le MH-n és már ment is tovább, bázisoltatásra nincs esély sem ott. Amúgy Mildenhall nem sokáig van már...hamarosan bezárják, eredetileg úgy volt hogy idén de valószínűleg jövőre történik meg...az ott lévő csapatok nem örülnek neki, az eddigi helyek ami felmerült hogy hova mennek az ott állomásozó csapatok az Ramstein meg valami spanyol bázis.

futar955 írta:Nagyon jó és hangulatos képek!!! Gratula és várjuk a folytatást!!!(Itt jönne a sör, a taps és a fölfelé fordított hüvelykujj!) :)


Köszi szépen :) amit tudok menni meglőni őket lesz folytatás :D akkor ezennel a fórum adminjait kérjük az említett emojikat bepakolni a rendszerbe :D

Silver Circle
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:15

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: mentosra_kola » 2016.09.05. 21:05

húúú de durva, oké hogy nem volt jó idő, de lehet pont ezért hangulatosak! Tetszenek!

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2016.01.01-12.31. RAF Fairford (EGVA)

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.09.06. 16:17

Köszi!

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég