2022.07.05 LGKP/AOK

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

2022.07.05 LGKP/AOK

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2022.07.11. 11:30

Sziasztok,

Karpathos szigetéről még nem láttam túl sok képet ezért már csak kíváncsiságból is úgy terveztem hogy az idei nyaralásból is rászánok néhány órát a fotózásra. Volt egy olyan kósza gondolatom hogy megírom a guide-ot is hozzá a spottersguide.net-re, de végül arra jutottam hogy tök felesleges mert okkal van olyan kevés fotó szigetről! :)

Maga a reptér amúgy satu egyszerű, elvileg két futópálya van 12/30-as irányban de a bal pályát nem is igazán jelölik és még annyira sem használják (annyit sikerült találni különböző chart-okban hogy a fények és felfestések ellenére csak gurulóútnak használják, de szerintem azt is csak elméletben) úgyhogy egy szóval sem érdemel többet.
A szigeten konstans fúj a viharos szél ezért a pályahasználat is ugyanaz lényegében mindig. 30-as pályát használják fel- és leszállásokra is! Egy darab gurulón tudnak lejönni a gépek és a forgalmi előtér sem túl nagy, többnyire 1-1 gép van bent egyszerre amit nem igazán pakolgatnak sehova, egyszerűen megáll középen majd önerőből egyenesen tovább a felszálláshoz. Hivatalosan amúgy kb 3-4 állóhely lehet az előtéren, de ehhez nem találtam pontos infót. Nekem volt szerencsém 3 gépet látni bent egyszerre! A negyedik addig várt a gurulón míg egy el nem ment.

Légitársaságokat tekintve állandó vendég nem sok van. A Sky Express repüli naponta ATR-el a szomszédos Kasos (15 perc) illetve Rodosz (25 perc) szigetekről, illetve az Olympic jár Athénból Dash8-cal. Ezen túl csak nyaralós charterek: Condor, TUI, Neos, Volotea, EAC (lánykori nevén BAC), Austrian, SAS, Smart Lynx, Smartwings amik közül több is dobbant egyet egy másik szigeten (Kos, Samos, Kréta) mielőtt Karpathos-on is felvenné az utasokat ezért figyelni kell a radart mert nem ritka hogy fél órás dobbantással jönnek meg az érkezők.

Lassan a pofázós rész végére érek de azért még annyit hogy a legforgalmasabb napon is kb 8-10 járat van amiből nekem sikerült kifognom pont egy olyan időszakot amikor több gép is jött rövid időn belül. Igaz hogy már ez is csak B terv volt, mert van egy Diakoftis nevű strand a reptér mellett ahonnan tök jól lehet délután érkezőket lőni, és eredetileg onnan akartam fotózni nap közben, de annyira szeles volt az idő aznap hogy fájó szívvel visszaültünk a bérelt kocsikba és mentünk másfelé (persze ha már volt közben mozgás akkor azt megcsináltam :) ). Csak délután mentem vissza erre a forgalmasabbnak tűnő másfél órára.

Sajnos a legjobb szögeket, kompozíciókat a pezsgés szinte teljesen tönkretette ezért pár kép a kukában landolt, talán ez a Condor vállalhatóbb valamennyire, de csakis a háttér miatt:

Kép

A fotós hely amúgy egy nagyobb szikla a guruló út mellett ahonnan reggel még jó lenne a fény a pályára is ha nem pezsegne, késő délutántól pedig jó a legurulókra és jó lenne az előtérre is... ha nem pezsegne! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Mivel este 7-re le kellett adni az autót ezért az indulókat és a jobb fényeket (?) már nem tudtam megvárni, meg a viharos szél is kinyírt teljesen ez idő alatt ezért ennyi volt a nap. Több érkező már amúgy sem volt. A fenti sorozaton kívül amúgy 3 gép járt még aznap a szigeten, még egy Neos amit sajnáltam mert érdekesebb festése volt, egy Austrian amit sikerült ugyan meglőni de érkezőben gurulón ellenfényes volt, indulóban meg a pályán szétpezsgett (pedig szép háttere volt), illetve volt egy a/w Smart Lynx A320 amiért abszolút nem kár.

Ha ezek után bárki kedvet kapott egy Karpathosi (spotter)túrához az keressen meg és egy kijózanító csicskalángos kíséretében nagyon szívesen lebeszélem róla! :D

Köszönöm a figyelmet! ;)

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016.07.09. 12:26
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2022.07.05 LGKP/AOK

HozzászólásSzerző: markrally » 2022.07.11. 21:39

Nagyon komolyak a hátterek! Szép fogások, köszi, hogy megosztottad őket! :)

Illetve egy nagyobb tömegű kő esett most le rólam, hogy nem csak én sújtom spotterkedéssel a családi nyaralásokat... :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Re: 2022.07.05 LGKP/AOK

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2022.07.12. 16:06

markrally írta:Illetve egy nagyobb tömegű kő esett most le rólam, hogy nem csak én sújtom spotterkedéssel a családi nyaralásokat... :D


Azért arra mindig figyelek hogy ne a nyaralást igazítsam a fotózáshoz hanem a fotózást a nyaraláshoz, de ha már eljutok egy helyre akkor szeretek lőni pár kockát.

Itt kimondottan szerencsém volt mert belehúztam a "legforgalmasabb" napba, ráadásul beesett a bulgár MD, meg a félig új festésű Condor. Neos MAX-om sincs még úgyhogy annak is örültem, szóval a körülményekhez képest eredményes volt a nap.

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: 2022.07.05 LGKP/AOK

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2022.07.14. 09:06

Na ide sem kell menni legalabb, koszi! :D

Egyebkent maga a Karpathos az jo? Vagy ugyanolyan mint az osszes tobbi gorog sziget? :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Re: 2022.07.05 LGKP/AOK

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2022.07.15. 09:14

RimoRoli írta:Egyebkent maga a Karpathos az jo? Vagy ugyanolyan mint az osszes tobbi gorog sziget? :D


Az attól függ... Maga a sziget szép, tiszta a többihez képest mert kevesebben vannak (bulizás felejtős) és ha bérelsz autót akkor vannak nagyon frankó köves, búvárkodós strandok. De tényleg megállás nélkül fúj a viharos szél, a tenger hideg (23,4 fok júliusban) a levegő szintén nem több 28-30 foknál, de a hőérzet az más, szóval fázni nem fogsz. Viszont olyan igazi homokos lazulós sekély strandok ahol lehet egyet labdázni vagy a gyerekkel homokvárat építeni az alig van a szigeten. Részemről soha többet. Zakynthos 100x jobb, ott van élet, van nyugi, van homokos partból rengeteg, de sziklás búvárkodósból is, 27-28 fok a tenger ilyenkor szóval ott tényleg minden van.

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég