Budapest, Budapest, Te csodás...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.19. 17:09

Néhány embernél talán "kiveri a biztosítékot" majd ez a poszt, de Ausztriában élő tagként nekem ez is a "külföldi" repülőterek közé tartozik... ;)

Eddig két alkalommal volt lehetőségem BUD-n fotózni, és mindkét esetben "kivártam" a pályazár időszakát, amihez mindkét esetben szép idő is párosult.
A 2015-ös képekkel nem fárasztok most senkit, de néhány tavalyi képet megosztok Veletek, hogy lássátok, akinek ez "nem hazai pálya", annak van mit néznie, fotóznia. :!:
Jól éreztem magam, nyugis napom volt, találkoztam és jókat beszélgettem néhány helyi és néhány hozzám hasonló "utazó" fotóssal, a reptér a vélt és valós hibái ellenére is tetszett, úgyhogy idén is tervezek egy kisebb kirándulást.

Anno "viccesen" úgy kommentáltam a budapesti túrát, hogy "szükségem van néhány AUA gép fotójára valami új háttér előtt"... :lol:
Kép
Kép

A Qatar Cargo gépe volt az egyik, amit nagyon szerettem volna megörökíteni, mivel VIE-n "csak" Dreamliner jár.
Kép

Az ElAl Up gépe "megalapozta" a hangulatomat a délelőttre, mivel nagyon ritka vendég ez nálunk Bécsben.
Kép

Az infóim szerint ez a gép még a helyiek szívét is megdobogtatja, akkor mit mondhatnék én...
Kép

11 körül elindultam a Spotterdomb felé, így "sikerült" egy ilyen fotó is.
Kép

Érdekes volt látni a helyiek és köztem a különbséget, mert én minden esetben "rámozdultam" a Wizz gépekre, sokan pedig csak legyintettek, hogy Ők már "unják" is. :D
Kép
Kép

A nap talán egyik legnagyobb meglepetése a reptértúra busza, amit eddig csak mások képein láthattam.
Kép

Természetesen volt a napnak egy olyan része is, amit mindenki nagyon várt és nagyon KÖSZÖNÖM azoknak, akik aznap a segítségemre voltak és kaptam néhány infót azokról a repülőkről, amiket nem lehetett előre tudni...
Kép

A sok aznapi kép közül talán ez lett utólag az egyik kedvencem. :P
Kép

Rövidke beszámolóm végére hagytam azt a kis gépet, ami nekem nagyon tetszik, Bécsben a tesztgépet is sikerült annó lefotózni és BUD-n kétszer is láthattam egy nap alatt. :D
Kép
Kép

Természetesen volt még látnivaló számomra bőven, de a fenti képek mutatják meg talán azt a legjobban, hogy ami az egyiknek már-már unalmas, az a másiknak bizony nagy élmény lehet... :P

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: lmg » 2017.01.19. 20:50

köszi hogy megosztottad, fura hallani, hogy másnak érdekes a BUD-i forgalom :) (az MD-ket leszámítva, mert azok nekünk is szép fogásnak számítanak) nem hiányoltad VIE után a heavyket? csak Wzz A320 és Ryr B738, azok is óránként 1-1 darab.
szerintem toljad a 2015-öt is :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.20. 08:37

lmg írta:köszi hogy megosztottad, fura hallani, hogy másnak érdekes a BUD-i forgalom :) (az MD-ket leszámítva, mert azok nekünk is szép fogásnak számítanak) nem hiányoltad VIE után a heavyket? csak Wzz A320 és Ryr B738, azok is óránként 1-1 darab.
szerintem toljad a 2015-öt is :)


Természetes, hogy a nagy gépek hiányoztak, de ilyen nyugis fotózásban is ritkán van részem... ;) Volt idő enni, inni, bámészkodni, amit pl. Schwechaton néha nem tudok megoldani, mert vannak időszakok, amikor "egymásba érnek" a gépek és mind érdekes valamilyen szempontból.
Évente egy (esetleg két) ilyen alkalom szerintem ezután is lesz, mivel pont a fent említett gépek egyáltalán nem járnak Bécsbe. Ryanair-t eddig Salzburgban és Prágában sikerült elkapnom, amióta fotózom VIE-n talán egyszer szálltak le a BUD-i hó miatt, de akkor is késő este...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.20. 08:59

Amennyiben tényleg nem gond, akkor töltök fel még pár 2015-ös képet is, igaz, akkor csak egy délelőttön át voltam BUD-n.

Akkor is a "bécsi forgalom ellenőrzésével" kezdtem a reggelem :lol:
Korábban sosem foglalkoztatott a kérdés, de aznap meglepett, hogy VIE-BUD-VIE járat naponta 3x is van :shock: Ezután természetesen megérkeztek a Cargo gépek, amiket Bécsben az igen korai érkezés és indulás miatt elég macerás fotózni...
Kép
Kép
Kép

Farnair, amit aznap láttam életemben először élőben...
Kép

Hamar érkezett is a "nem várt meglepetés", mivel irányváltás történt, így a hajnali segítőm nélkül (aki ekkor már dolgozni indult) próbáltam új helyet találni, ahonnan tudok majd fotózni. Az első kép az autó tetejéről készült... :lol:
Kép

Később keresek még pár képet, úgyhogy folyt.köv. ;)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.20. 14:51

Egyszercsak egy "fura hangra" lettem figyelmes, és a helyismeret teljes hiányában próbáltam a lehetőségekhez képest a legjobban helyezkedni, vajon mi indulhat épp? Hát ennyire sikerült...
Kép

Röviddel ezután végre találtam egy olyan pontot, ahonnan már át lehetett látni (és fotózni) a kerítés felett, így az elkövetkező kis időt itt töltöttem el.
Kép
Kép
Kép

Persze a délelőtt folyamán készült néhány "bizonyíték erejű" kép is, hogy valóban BUD-n jártam... ;)
Kép
Kép

Az időm véges volt, így elindultam az autóm felé, de még egyszer visszafordultam és készült még "HA-LKaN" egy kép... :lol: Fogalmam sem volt, kit-mit fotóztam, később az egyik repülőfotós csoportban látott fotó után viszont "felvilágosodtam". :idea:
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2016.08.07. 10:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: Pisti0120 » 2017.01.21. 22:58

A hasas Qatar nagyon tetszik! :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.04.20. 16:58

Amennyiben nem gond, akkor folytatnám, mivel idén is van pályazár és megint BUD-n jártam az év legviccesebb napján... ;)
Korán reggel (vagy inkább hajnali sötétben :) ) érkeztem a reptérhez, mivel minden jel arra mutatott, hogy az általam kevésbé ismert oldalon (és a 13L irányból érkező gépeket) kell majd fotóznom.
Kép
Kis szerencsétlenkedés után "megkerestem" azt a pontot, ahol már 2015-ben fotóztam és akkor megérkezett az egyik "nagy" kedvencem.
Kép
Az egész kirándulásom egyik célja az volt, hogy legalább az egyik olimpiás festésű WIZZ gépet le tudjam fotózni, még mielőtt színt változtatnak...
Kép
Kép
Délelőtt hamar elérkezett az a pillanat, amikor finoman szólva sem tetszett a napsütés, így egy valóban "kalandos" és "vadregényes" helyre mentünk a kísérőmmel, ahol egy régi ismerőssel is találkoztam. :lol:
Kép
Rövidesen megérkezett az a gép is, amit a helyiek nagyon vártak, én pedig sosem láttam még ilyet.
Kép
Jó volt látni a Bécsbe már csak esti járatot teljesítő B77W-t.
Kép
Nagy örömömre délután még "beesett" egy menetrenden kívüli AUA gép, ami gondolom Wifi beszerelésre érkezhetett a Lufthansa Technik-be.
Kép
Olimpia is maradt még későbbre.
Kép
...és végül a dubai járat, amit így még sosem láttam ;)
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.11.07. 15:56

"Wizzhiányom" volt, így ismét BUD-n jártam (november elején). :lol:
Pár napot töltöttem MO-n, az egyik napos reggelen pedig egy hirtelen ötlettől vezérelve elindultam a reptérre...
Az első meglepetés az "útbaigazító tábla", ami a múltkori látogatásomnál még nem volt, a padot már ismertem. :)
Kép
Kép
A második meglepetés pedig az volt, hogy a reptér környékén már nem volt napsütés, ami meg is látszik majd a további képeken...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.11.07. 18:43

A "Wizzhiány" pótlása igen szegényesre sikerült. ;)
Kép
Kép
Kép

Az EK volt, ami miatt siettem, mivel az A380 már "unalmas", az esti járat pedig "fotózhatatlan" Bécsben...
Kép
Kép

A MALÉV Ikarus-nak ismét nagyon örültem. Elsőre fura volt, hogy a pályvégnél fénnyel szemben szálltak ki a replát résztvevői, de később kiderült, nem fotósok, hanem egy nyugdíjas "nézelődő" csoport tagjai voltak, így kevésbé zavarta Őket az ellenfény...
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapest, Budapest, Te csodás...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.11.09. 16:46

Kifogtam pár igazi "special livery"-t is ;)
Kép
Kép
valamint a bécsi Dreamliner "megszállás" után jó volt megint kisebb Qatar-t látni.
Kép

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég