2016.06.17 / VCE

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

2016.06.17 / VCE

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.20. 15:25

Valljuk be, nem mindenkinek egy reptér jut eszébe Velence hallatán... ;)

Ezt a szép, mozaikokból kirakott Alitalia feliratot a velencei Szent Márk tér egyik "sikátoránál", egy átjáró közepén találtam.
Kép

Másodszor volt, hogy a Cavallino-i nyaralás közben "szabadnapot" adott a családom és kimentem a velencei reptérre fotózni.
Kép

Előző nap már nagyon örültem, mert minden jel arra mutatott, hogy az előző évhez képest új helyre kell mennem. Ez okozott meglepetést és egy pici bosszúságot is, mivel a hajnali bolyongásban "lekéstem" az Alitalia A330-as korai gépét. :x
A parkolótól kb. másfél km-t kellett gyalogolni, így egynapi "túlélő csomaggal" indultam utamra, mert tudtam, hogy a lehetőségehez mérten a lehető legtovább maradok.
Egy ideig még voltak az út mellett házak, aztán már csak egy "csatorna", rengeteg kisebb-nagyobb "családi vagy céges" hajóval, és persze néhány hajójavító műhellyel. Nyugodt vízparti idill fogadott, és egy szinte egész napra megfelelő árnyékot adó helyen "kötöttem ki".
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: 2016.06.17 / VCE

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.20. 16:45

Cargo gépekkel nem voltam elhavazva, de ennek a "csöppségnek" nagyon örültem.
Kép

Sokan BUD-ról ismeritek a Rouge B767-t, ami aznap 2x is jött.
Kép
Kép

A délelőtt folyamán egymás után érkeztek az amerikai járatok.
Kép
Kép
Kép

Az asztalterítőre emlékeztető Volotea gépei már az előző évben is megmosolyogtattak, de titokban örültem volna annak, ha egy Airbus is "beesik" ezzel a festéssel...
Kép

HOP és máris megérkezett az Air France "kicsinye", amit a British Embraer-e és a Monarch "special livery" gépe követett. :lol:
Kép
Kép
Kép

A délelőttről még két "különlegességet" emelnék ki, közülük az utóbbi igazán "megdobogtatta" a szívemet, mert hamar végigfutott a fejemben, hogy a "bongiorno" után nem sok olasz szót ismerek :P
Kép
Kép

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 833
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2016.06.17 / VCE

HozzászólásSzerző: Bal » 2017.01.20. 17:49

Az Alitalia A330 mit repül Velencébe/ből?

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:42
Tartózkodási hely: Budaörs

Re: 2016.06.17 / VCE

HozzászólásSzerző: tuzescsongor » 2017.01.20. 20:59

@Bal: Én úgy tudom hogy a VCE-AUH viszonylatot repüli.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: 2016.06.17 / VCE

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.01.23. 09:51

Nem szabad megfelejtkezni a repterek környékén élő "spotter állatokról" sem... ;)
Számomra teljesen megszokott, hogy a bécsi reptéren van róka, nyúl és őz, de bevallom, amikor Velencében ez a közel másfél méteres "fotós" kicsúszott az egyik autó alól, nem voltam nyugodt :shock:
Kép

Szép "kék kilátás" volt szerencsére délben is :lol: , amit egy rövid ebédszünet után két nagy kedvenc követett...
Kép
Kép
Kép

Privát kisgépekből is volt néhány, de rövidesen új helyet kellett keresnem a nap miatt. :oops:
Kép

Amit hajnalban induláskor csak messziről láttam, azt délelőtt sikerült "elbénéznom", pedig gyönyőrű napfényben érkezett, de délután "kötelezőnek" éreztem, így még megvártam még a "velencei járatot". :)
Kép

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég