2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.11. 21:31

Életemben először eljutottam RAF Mildenhall-ra is :) Itt is amíg nem készül el egy saját guide a reptérhez addig ez alapján fogom a helyeket mondani :) http://www.thunder-and-lightnings.co.uk/spotting/mildenhall.php

Ma egy gép jött csak be ami nem a helyi megszokott volt, egy C-5 régi vágyam volt már egy Galaxy begyűjtése de amikor kiderült, hogy az egyre ritkább A változat jön akkor már érett bennem, hogy el kellene indulni de amikor közölték a telefonban, hogy serial ending 461 akkor már tudtam, hogy ezért menni fogok, a srác be sem fejezte a mondani valóját már mondtam neki, hogy úton vagyok :D Amikor odaértem kérdezte is hogy miért nem vártam meg, hogy befejezze, szerencsére BUD-on nem sűrű a C-5 forgalom így emlékeztem annak a lajstromára ami tavaly kényszerezett BUD-on így mondtam, hogy ez kell nekem :D Az időjárás megint pocsék volt, de nekem megérte :)

A képek a L ponttól lefelé haladó úton készültek :)

USAF, C-5A Galaxy #70-0416

Kép

Kép

Kép

A "K" pont azt az utánfutót jelöli, direkt a spottereknek van, 1 fontért lehet igénybe venni kocsival való parkolással egybekötve, ez jelképesen a szántó tulajnak megy hogy ahelyett hogy bevetné 100%-san a földet inkább oda enged minket fotózni.

Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: 2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.04.07. 23:36

Egy kis stressz levezetés gyanánt (na meg persze az előre tudott forgalom miatt :D ) lett egy nap szentelve Mildenhall/Lakenheath párosnak :) először jöjjön a kisebb mennyiségű rész ide :) Igazából talán ha 1-1,5 órát voltam Mildenhall-on ez idő alatt 3 tanker repkedett körbe-körbe :)

Az első kép a C és N pontok közöt kb fél úton készült :)

USAFE KC-135 #58-0100

Kép

A következő képek a D ponttól készültek :)

USAF KC-10 #uhhhmmm nem láttam rá oldalasan :(

Kép

USAFE KC-135 #62-3559

Kép

USAFE KC-135 #60-0324

Kép

Nem számoltam de fejenként legalább 5 missed approach-ot és flyover-t toltak le a madárkák :)

USAFE KC-135 #62-3559

Kép

Valamint fejenként egy touch and go is volt de nem olyan, hogy leér és azonnal csőgáz és megy tovább hanem hosszasan gurult a pályán

Kép

Ez pedig a C pontról készült :)

USAFE KC-135 #62-3559

Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: 2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: lmg » 2017.04.08. 06:06

szerintem már az utolsó KC-135-ös kép hanghatása önmagában megérhette! :)

Silver Circle
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2016.07.11. 12:25

Re: 2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: whitepelican » 2017.04.08. 09:23

"A "K" pont azt az utánfutót jelöli, direkt a spottereknek van, 1 fontért lehet igénybe venni kocsival való parkolással egybekötve, ez jelképesen a szántó tulajnak megy hogy ahelyett hogy bevetné 100%-san a földet inkább oda enged minket fotózni."

A labanc parasztnak nem érné meg Bécsben egy ilyen? :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: 2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.04.08. 11:03

lmg írta:szerintem már az utolsó KC-135-ös kép hanghatása önmagában megérhette! :)


És ő bónusz volt mert a radaron már nem volt rajta így azt hittem az utolsó touch and go-nál, hogy lent maradt (sajnos a pálya másik végéra nem látni így max hallani lehet ha valami körbe megy), nagyban ballagok a pályafényeknél az úton mondom ez meg? sajnos a GoPro-t tartó szerkezet a nagy fényképező előtúrásban meglazult így csak egy nagyon fos videóm lett róla mert elfordult a kép :D de szerencsére ez a bázis dolgozik a hétvégén is így lesz még alkalom legyártani ott egy videót :D

whitepelican írta:A labanc parasztnak nem érné meg Bécsben egy ilyen? :)


1 ejróért? viccelsz? Meg szerinted mennyien fizetnék ki végül? Mert itt becsület kasszás a dolog, van egy csukható doboz, amibe bedobjuk a zsetont meg egy papír darabot a rendszámmal (azért dobjuk a rendszámot, hogy tudjuk kik a megszokott kocsik így ha valami nem ismert van akkor jobban megnézzük, hogy ki is az). Valamint a kérdés, hogy a reptér mit szólna hozzá? Oké, hogy magán területen van a trailer de itt a bázis azt mondta, hogy oké mehet mert úgy sincs sose semmi baj velünk, viszont civil reptéren amikor a birka hadosztály kiszabadul a reptérre ott szerintem lenne 1-2 aki feszegetné a jó kapcsolat határait :/

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: 2017.01.01.-2017.12.31 EGUN

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2017.04.14. 15:19

whitepelican írta:A labanc parasztnak nem érné meg Bécsben egy ilyen? :)


1 ejróért? viccelsz? Meg szerinted mennyien fizetnék ki végül? Mert itt becsület kasszás a dolog, van egy csukható doboz, amibe bedobjuk a zsetont meg egy papír darabot a rendszámmal (azért dobjuk a rendszámot, hogy tudjuk kik a megszokott kocsik így ha valami nem ismert van akkor jobban megnézzük, hogy ki is az). Valamint a kérdés, hogy a reptér mit szólna hozzá? Oké, hogy magán területen van a trailer de itt a bázis azt mondta, hogy oké mehet mert úgy sincs sose semmi baj velünk, viszont civil reptéren amikor a birka hadosztály kiszabadul a reptérre ott szerintem lenne 1-2 aki feszegetné a jó kapcsolat határait :/[/quote]

Ausztriai részről kiegészíteném...
Ahol itt a reptér körül van földterület és az magánterület, azt közlekedési tábla védi, tehát így autóval egyébként sem lehet bemenni, ezt a részt nem a Bauer szabályozza. Ehhez tartozik az is, hogy már egy magasles is magántulajdon, tehát arra sem lehet hivatalosan felmászni.
"Becsületkassza" itt is működik (újság, virág, stb. vásárlása esetén), de azt csak a helyiek használják "rendeltetés szerűen", ha értitek...
Maga a reptér viszont kijelölt olyan helyeket, ahol nem gond a fotózás (pl. spotterdomb vagy fotólyukak), de pl. a volt szemétdombot a lezárás ellenére a mai napig megmásszák a "külföldi spotterek", sokszor odáig beautózva, aztán fórumokon olvasom, hogy "milyen ..... a labanc rendőrök", tehát van abban valami, amit Csaba írt, hogy addig működik egy ilyen, amíg csak a megszokott emberek járnak ki, amint jön valami extra gép (és vele együtt a "divatfotósok" mobillal és sörösüvegekkel), akkor borul a rendszer, és onnantól a helyiek is szívnak...
Hozzáteszem, nem egy esetben találkoztam a földeken dolgozó emberekkel, sosem volt baj és nem is lesz, amíg nem zavarjuk egymás "munkáját", egyszer sem zavartak ki a földútról csak azért, mert az hozzá tartozik a magánterületéhez...
Az igaz, hogy alapjaiban szabályozták le a dolgot itt a reptér körül (néha valóban túl szögletesen is), de logikusan végiggondolva, így nem is kell napi szinten arra figyelniük (sem a Bauernek, sem a "szerveknek"), hogy kik és hogyan használják a szántóföldön spottereknek hagyott trélert...

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég