2018. 02. 22 EDHI PIC

Silver Circle
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2017.08.12. 09:25

2018. 02. 22 EDHI PIC

HozzászólásSzerző: greclev » 2018.02.22. 22:33

Sziasztok!
Ha már Hamburgban járok, természetesen nem hagyhattam ki a finkenwerderi repülőteret, ahol ugye a különböző keskenytörzsű Airbusok szerelése történik. Finkivel - ahogy a németek hívják - az a para, hogy az ember sose tudja, hogy mit fog, illetve mit nem fog ki, plusz elég messze is van mindentől, szóval minden adott ahhoz, hogy az ember elpocsékoljon ott egy csomó időt. Velem eddig valahogy mindig úgy volt, hogy Pesten mindig pechem volt, ha jött valami érdekesebb, külföldön viszont pont az ellenkezője, szóval volt okom reménykedni, hogy nem egy Wizz-Lufi-Easy kombó lesz a mai zsákmány :D A jókedv mondjuk addig tartott, amíg a busz el nem ment az egyik olyan apron előtt, ahol a kész gépeket tárolták: csupa ismerős vezérsík, Easy, Wizz. A következő apronon aztán már kezdett izgalmasabbá válni a dolog, volt egy Hawaiian meg egy Volaris, amiket felismertem - na, talán mégis lesz ma valami. A Delivery Center mellett, a futópálya és a Delivery Centert a többi csarnokkal összekötő gurulóút kereszteződésénél van egy szpotterdomb, nagyon is jó helyen, azt néztem ki magamnak (rajta van a Google Mapsen, ha valakit érdekel). Épp egy Aeroflot A321-es jött vissza test flightról, mikor kiértem. Fájó szívvel elengedtem, aztán megláttam, hogy épp egy Belugát pushbackelnek. Viszonylag belelkesültem, mivel még ilyet se láttam élőben (ez az előnye annak, ha valaki nem túl régen van ebben a biznicben, ugye). Finkiben az elég jó amúgy, hogy nincs a futópályával párhuzamos gurulóút, szóval a fel-leszálló gépek kétszer is végigmennek az ember orra előtt, viszonylag közel.

Kép
Airbus Industrie A306 Super Transporter F-GSTC - ezt a Traveler Circle fórumozóknak speciálba :D

Ez egy nagyon furcsa repülőgép. Amikor rágugliztam a lajstromokra, javasolt keresésnek azt adta fel, hogy "is the airbus beluga real", ami szerintem elég sokat elmond arról, hogy mennyire szürreálisan néz ki. Épphogy kicsodálkoztam magam rajta, mire ezt a masinát vontatták el - természetesen a reptér másik végébe:

Kép
Alaska Airlines A321 D-AZAH s/n 8126. Nagyon kár, hogy nem jött közelebb :(

Az Alaska után újabb amerikai versenyző következett:

Kép
Jetblue A321 D-AZAU s/n 8171

Nem sokkal később egy újabb amcsit húztak át előttünk:

Kép
Delta A321 D-AZAI s/n 8128

Ez így elsőre nagyon finom volt, úgyhogy egyre bizakodóbban tekintgettem a túloldalon álló, számomra ismeretlen (kínai) légitársaságok gépei felé, de Finki ekkor úgy gondolta, hogy valami igazán szívhez szólóval lep meg:

Kép
Wizz Air UK A320 D-AVVW s/n 8151 - jessz jessz, a fő téma ezennel kipipálva. Az orrfutó aknafedőjére amúgy "UKB" van írva, tehát ez a gép valószínűleg az angol leány flottájába tartozik majd!

Kép
Airbus Industrie A306 Super Transporter F-GSTF

Az izgalmak habzása ezek után fékezettebre váltott. Ahogy kiderült, most elég nagy cikiben van az Airbus, egyrészt a NEO-k hajtóműproblémái miatt, másrészt pedig Finkenwerderen kezdenek nagyon feltorlódni a gépek, mert a megrendelők nem sietnek átvenni őket. A reptér Elba felőli oldala állítólag teli van, de olyan hely is van, ahol dolgozói parkolókat szüntettek meg, hogy legyen hol tárolni a gépeket. Vigyétek át őket Parchimba, fordul meg a fejemben, az egyik úriember az imént úgyis arra panaszkodott, hogy el lett költve egy valag pénz arra a reptérre, aztán parkolónak van használva. Az egyik mérnök úr munkaidő után kiszaladt fotózgatni, szerinte Toulouse idén már meg is fogja előzni Finkit az átadott gépek számában.

Kép
Juneyao Airlines A321 D-AVYE s/n 8097 - ebéd után végre előkerült valami tényleg egzotikus, tett egy pár tiszteletkört a futópályán, aztán visszatért a Delivery Center apronjára

Kép
Airbus Industrie A306 Super Transporter F-GSTD

Oké, oké, jól néz ki ez a Beluga, de harmadikra már nem akkora izgalom, mondjuk egy Hawaiian gurulgatást szívesebben megnéznék helyette, gondoltam. Persze nem mozdult senki és semmi a peronon. Kivéve a levegőt. Rohadt hideg volt, és fújt is mellé a szél - hirtelen eszembe jutott, miért nem szoktam repülőt fotózni szeptember és április között :D A Jetblue-t közben visszavontatták és a Juneyao is eltakarította magát a futópályáról, a távolban pedig féltűnt egy ismerős vezérsík...

Kép
Air China A321neo D-AVXD s/n 8197 - ezt meg honnan rángatták elő?

Közben az egyik úriember, akivel korábban beszélgettem, kocsiba szállt egy másik fotóssal és elhajtott valamerre. Na, gondoltam, király, itt se lesz már semmi. Nem sokkal később azonban visszatért, de csak annyit mondott, hogy tuti infó, a másik csávó bennfentes, nem lesz itt ma semmi. Megvontam a vállam, Finkenwerderen sose lehet tudni, válaszoltam. Úgy tűnt, hogy a bennfentes úriembernek tényleg igaza van.

Kép
Airbus Industrie A306 Super Transporter F-GTSA

Kezdett elegem lenni a hidegből, és ami azt illeti, lassan a Belugákból is. Oké, hogy külön matrica jár érte a Jetphotoson, ha valaki lefotóz egyet, de hát basszus, hogy néz már ki? Bár ezek legalább jöttek-mentek, nem úgy, mint az összes IndiGo, Interjet, Volaris meg még ki tudja, micsoda, ami persze az istennek se akart megmozdulni. Kijött egy fiatal srác, aki pilótának tanul. Megtudtam tőle, hogy a Germania érettségi nélkül is felvesz pilótákat - na, végre egy jó hír. Nekem van érettségim, pilótavizsgám viszont nincs, de a múltkor egész jól le tudtam szállni Flight Simulatorban - remélem, felvesznek. A fiú nem sokkal később bejelentette, hogy jön egy A380-as. Közben kihúznak az egyik másfél kilométerre levő hangárból egy Cebu Pacific A320-ast, meg még egyet, amit fel se ismerek vezérsíkről - természetesen esélytelen lefotózni őket. Az A380-as közben tett egy tiszteletkört Dánia felett - hát persze, pont most, amikor éppen kockára fagyunk a domb tetején.

Kép
Emirates A388 F-WWAF/A6-EUR

Nem lett valami nagy kép, meg már elegem is volt a napból, szóval elindultam hazafelé, de előtte még mindenképpen meg akartam ejteni az útról elég jól látható Hawaiian és Volaris gépeket, hátha tudok róluk gyártani egy valamilyen fotót. Természetesen nem, elkámpicsorodva ballagtam a buszmegálló felé, amikor egyszer csak megláttam egy Belugát fájnelen. Gyorsan ráközelítettem az objektívemmel, 2-es volt a pilótafülke fölé mázolva, úgyhogy gyorsan felszaladtam az út menti gátra, hogy a futópályán megforduló gépről még lőjek egy képet.

Kép
Airbus Industrie A306 Super Transporter F-GSTB

Hát ja, nem tudom, van-e még egy olyan géptípus a világon, aminek minden egyes példányáról van fotóm, de ez az ormótlan térdekalácsos nyakanyalottas fertelem ilyen. Teljes a gyűjtemény. Egyvalamire azért még jó volt ez a gátmászás: mire a Beluga elhagyta a futópályát, az úriemberek bent a gyárban elérkezettnek látták az idejét, hogy a Delivery Centernél ácsorgó gépek közül kettőt átvontassanak a futópálya túloldalára - tehát tulajdonképpen arra, amire egész nap vártam. Elég dühös voltam, de hát ez van, Finkin sose lehet tudni. Dok jelleggel megosztom őket, mivel valószínűleg nem túl gyakran szerepelnek itt:

Kép
Vanilla Air A320 D-AXAJ s/n 8125 - a Vanilla Air az All Nippon Airways tulajdonában álló lowcost légitársaság, ha valaki esetleg nem lenne tisztában ezzel az alapműveltségnek számító dologgal :D

Kép
Hawaiian Airlines A321neo D-AZAC s/n 8123

Ennyike. Nem hiszem, hogy a következő napokban visszamennék Finkire, igazából bőven elég volt ez a fél nap is. Ha Hamburgban jártok és van pár felesleges órátok, tökre megéri kimenni, mert nagyon nagy az esélye annak, hogy valami olyasmiben botlik az ember, amit utána az életben többet nem lát. Köszi, hogy elolvastátok!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:26

Re: 2018. 02. 22 EDHI PIC

HozzászólásSzerző: Wheeler » 2018.02.23. 12:06

Köszönjük a beszámolót, nagyon király képek-gépek-fogások! Ha kint jársz, ne habozz osztani a képeket :D
"Ha egyszer megízlelted a repülést, utána úgy fogsz járni a földön, hogy szemed az eget fürkészi, mert ott voltál fent és oda vágysz vissza."

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2018. 02. 22 EDHI PIC

HozzászólásSzerző: Bal » 2018.02.24. 08:47

Nagyon jó kis beszámoló!
Megnyugtatlak, hogy én lassan betöltöm a 22. évet, amióta először lőttem fotót reptéren, de még egy darab Belugám sincs!

Vissza: Külföldi repülőtereken készült fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég