2024.08.08-09. Dubrovnik, Split

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2024.08.08-09. Dubrovnik, Split

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2024.09.08. 09:05

Szokásos Topi minőség - nyomassad!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2024.08.08-09. Dubrovnik, Split

HozzászólásSzerző: Topi » 2024.09.15. 06:24

Tushka154 írta:Szokásos Topi minőség - nyomassad!

Köszi! :)

Folytatom akkor a történetet tovább...
Péntek este a srácokkal (Benji, Dani, Peti) tartottunk egy képszerkesztős meetinget, ahol elhangzott a képek tájolása. Én a legtöbb esetben a háttérben lévő épületekhez, tornyokhoz, villanyoszlopokhoz igyekszem forgatni a képet. Emiatt előfordulhat az, hogy a gép nincs vízszintes pozícióban, mert a futópálya sincs vízszintben. A lenti képeknél is láthattok majd ilyet. Ha pedig feltöltéskor egy screener belekötne...én mindig nyomom az Appeal-t és a segédvonalakkal teleba**ott képet elküldöm neki. :D

Szóval telt-múlt az idő, beindult a forgalom. Ugye említettem a Condort, hogy jó lett volna az új festésű gépeik közül fotózni egyet, vagy kettőt. Az első járat egy régi festésű volt, a másodikra pedig ezt a hibridet rakták be. Fél siker! :| Annak az egynek örülök, hogy mivel bérelt gép, legalább nem teljesen hófehér. Úgy rémlik, mintha tavaly 1-2 alkalommal még 757-es is megfordult volna tőlük itt. Mindegy, a semminél több végülis.
Kép
Condor
9A-IRM
Airbus A320-214
Düssledorf-Split

Továbbra is, állandóan a horvátok Dashjaiba botlom bele. :( Előre lelőve a poént, ezen a napon volt 13 Croatia Airlines járat, melyből kettőt a Trade Air-es gép repült és egyetlen egy A319-es fordult még meg Splitben aznap. A többit mind Dash 8 repülte... :x (lehet egyszer ki kellene szaladni egy egy napos zágrábi fotózásra)
Kép
Croatia Airlines
9A-CQD
De Havilland Canada Dash 8-400
Split-München

A követekző játékos volt az egyik olyan gép, aminek nagyon megörültem, mikor megláttam a radaron a napi listában. 8-) Ő az egyetlen régi festésű gépük. Tavaly voltunk Amszterdamban és már ott is bizakodtunk abban, hogy hátha össze tudunk futni vele (vagy a Pán Péteres 737-800-assal), de sajnos akkor nem sikerült. Most szerencsém volt vele, kb 10-12 éve nem láttam ezt a festést. Az pedig hab a tortán, hogy itt (napsütés, nincs pezsgés és a pálya közelsége miatt nem kellett annyit zoomolni sem = jobb a kép minősége) sikerült megfotóznom.
Kép
Transavia
PH-XRY
Boeing 737-7K2
Rotterdam-Split

Ideális fényviszonyokban Carpatair Airbusom se volt még. Legalább nem kell már hajkurásznom, ha jön Ferihegyre. :)
Kép
Carpatair
YR-ABB
Airbus A319-112
Riga-Split

Kép
SAS
EI-SCE
Airbus A320-251N
Split-Stockholm

Kép
TUI fly Nordic
SE-RNF
Boeing 737 MAX 8
Stockholm-Split

Erre szokta Dani azt mondani, hogy variációk egy témára...? :D
Kép
easyJet
G-UZLC
Airbus A320-251N
London LTN-Split

Kép
easyJet
G-UJEB
Airbus A320-251N
London LGW-Split

Minimalista, mégis örülök, hogy végre ilyenem is lett. :)
Kép
Braathens International Airways
SE-RGV
Airbus A319-111
Oslo-Split

...a végére pedig egy füstölő TUI
Kép
TUI Airways
G-TAWM
Boeing 737-8K5
Manchester-Split

Ennyi fért mára bele gyerekek. A szövegelés kevés volt, mert nem nagyon történt velem közben semmi említésre méltó. Egyetlen egy fa volt a környéken, annak az árnyékában csöveztem, ahogy lett egyre forróbb a hangulat (és főleg a hőmérséklet). :lol:
Jövök majd a többi képpel!

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 923
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: 2024.08.08-09. Dubrovnik, Split

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2024.09.15. 19:00

Tuti kepek lettek, kerunk meg!

Előző

Vissza: Spotter túrák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég