2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.11.15. 18:13

Van 1-2 kivétel, de ahogy Roli is írja, a szabály az elég egyértelmű, és tartják is magukat hozzá.
Kivétel pl. az EK, ami mindig északira jön, és a déliről megy. A SQ meg azért északit használta(használhatta), mert Manchesterbe ment, vagy onnan jött.
A Thai, ami sokszor kérdés, hogy északi vagy déli érkezőben, de az csak azért, mert attól függ, hogy hol jön. Ha feljön egészen Lengyelországig, akkor északi pálya, ha annál délebben jön át Kelet-Európán akkor déli pálya.
Cargo mindig déli pálya.
Ha amerikai gépeket, és sok lufi heavyt akarsz fotózni, akkor északi pályát kell választani, ott is vannak jó helyek, de szerintem MUC-ben inkább a déli pályán vannak az érdekesek. A reggeli és késő délutáni tengelyes fényeknél a merőleges gurulóutaknál lévő helyeket érdemes választani.

Bronze Circle
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016.08.07. 20:32

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: TMester » 2016.11.15. 19:17

Helyi fotós szerint a Thay az esetek 90%-ában déli pályára jön. Akkor kérdeztük, amikor a retro 747-est vártuk.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:40

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: Toomi » 2016.11.16. 17:05

Mikor tavaly mielőtt Judgeal kimentünk MUC-ba FR24-en elég sokat figyeltük, mely pályára jön, és tényleg 10-ből 9szer a délire jött, Kétszer voltunk eddig és mindkétszer a déli pályára jött el, tudom ez még nem olyan sok eset :D

Bronze Circle
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.08.14. 14:29

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: rmiki » 2016.11.19. 22:30

Bal írta:A SQ meg azért északit használta(használhatta), mert Manchesterbe ment, vagy onnan jött.

Nem. A napi 4 mozgásból csak hazafele használta a déli pályát. Singapúrból is az északira érkezett.

Qatarék új vasa érkezik
Kép
Kép
Kép

Spéci festés németesen
Kép

Oroszosan is
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Baromi hosszúúúúúúú
Kép

Silver Circle
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2016.08.02. 09:18

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: airdaniel » 2016.11.24. 23:21

Szépek lettek a képek, én csak most olvastam végig a beszámolót.

Nyáron mi is voltunk kint Muncenben, illetve én még egyszer kimentem szeptemberben is erős felindulásból is, pontosan az általad is emlÍtett okokból kifolyólag, hogy az északi pályára fókuszáljak. Nagyon érdekes volt látni, hogy az előre jósolt CAVOK, ami tényleg az is volt, hogyan lesz reggel 4-5 órától kb. délelőtt 10-ig 10-30(!) méteres látástávolsággal fűszerezett köd. Aztán a köd egy óra alatt felszÍvódik, és marad a cavok, de addig meg eszméletlen képeket lehet gyártani.
Szóval egy kis tapasztalat a jövőben oda készülőknek. Tibivel is, meg én utána ősszel is megállapÍtottam, hogy délelőtt összesen 1, vagy ha van menetrendben járat, akkor 2db Lufi 346-os megy déli pályára, minden más északira. Délután pedig dettó, holott nem tudtunk volna okot találni rá a fenti logika alapján. Qatar ide is, oda is jött, ahogyan az oroszok is, de indulóban mind-mind déli pálya! Icelandair mindig északi volt...

Nekem személy szerint nagyon tetszett a Munchen-i reptér, és biztos, hogy nem utoljára jártam ott.
Mellesleg végig 09-es irány volt, úgyhogy a sokat cikizett kilátódombra mentem fotózni, és jelentem, hogy még a legnagyobb akarattal sem találtam hibát a legtöbb leszállóban. Mármint, hogy nem pezsgett, illetve nem volt rossz... Igaz, hogy a déli pályánál azért még szebb képeket lehet gyártani, de az én Ízlésemnek tökéletesen megfelelt a domb is. És Így az északi pályára kigurulókat is lehet jól fotózni.

Kipróbáltam a terminál északi végénél való fotózást is, de bevallom, hogy nem mertem ott ácsorogni sokáig, mert bár a kutya nem szólt rám, olyan érzésem volt az út mentén a hálónál, hogy nem lenne szabad ott ácsorognom.

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.11.26. 12:25

A reggeli köd egy elég sarkalatos pont Münchenben. Állítólag korábban mocsár volt ezen a területen, ezért van nagyon sokszor köd.

Bronze Circle
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.08.14. 14:29

Re: 2016.8.22-9.02. Innsbruck, Zürich, München

HozzászólásSzerző: rmiki » 2016.11.27. 20:27

Etihad ötszázasa
Kép
Kép
Kép

Singa indul haza
Kép
Kép

Utánna egyből a púpos is
Kép
Kép
Kép

Ha esetleg valaki ezekre gerjed, akkor München a nyerő hely számára. Napi kb 100-at lehet belőlük látni.
Kép
Kép

Ez már a hotel ablakából fotózva
Kép

Másnap reggel 9 kor terveztük a hazaindulást. Korán akartam a kelni, mivel még ki szerettem volna ugrani reptérre a sime festésű Dél-Afrikaiért, mert mindig csak a Star Alliance festésűt láttam. Illetve még a Lufi 346 sem volt meg érkezőben. Sao Paolo-ból fél kilenc, fél tíz körül érkezett a gép mindig a déli pályára. Gondoltam kicsit legfeljebb később indulunk haza, úgysem siettünk sehová.Késő este csekkoltam az érkezéseket és a Lufi 9 körül volt várható, az afrikai 11-re. Hű és Ha. Ha szerencsém lesz még jó fényekben is jön a reggeli semmilyenek helyett, és még korán sem kell kelnem. Reggel a menetrend ellenőrzésével indult a nap. Lufi beírva kilencre, az afrikai viszont este hétre. Hát, addig azért nem volt kedvem várni.

Két érkező reggelről
Kép
Kép

Ezzel az érkező 346-al kifogytam a képekből
Kép
Kép
Kép
Kép

Köszönöm a figyelmet, remélem mindenki talált a képek között kedvére valót. Én nagyon élveztem ezt a két hetet.

Előző

Vissza: Spotter túrák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég