Madeira 2013.6.28-7.05.

Bronze Circle
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.08.14. 14:29

Madeira 2013.6.28-7.05.

HozzászólásSzerző: rmiki » 2017.02.13. 16:02

Rendezgetem a régi képeimet és ráakadtam a 2013-as madeirai kirándulásra. A sziget nagyon belopta magát a szívembe, gondoltam megosztom veletek az ott szerzett élményeket. Nem kimondottan szpotter beszámoló lesz de azért nem fognak hiányozni a repülős képek sem.
Elsőként rögtön egy heavy forduló
Kép

28-án hajnali 4 órakor indultunk Bécsből a Niki 2392-es járatával. Gépünk az OE-LEC lajstromú A320-as volt.Felszállás a 29-es pályáról majd következett egy balos-jobbos forduló. Mivel végig délnyugatnak repültünk sikerült több mint négy órat nézni a napfelkeltét.
Kép

Repülési adatok
Kép

Útvonalunk
Kép

Az óceán felett végig felhők voltak. Ottartózkodásunk alatt minden nap úgy indult, hogy felhős reggel, azután vagy kitisztult a sziget felett vagy nem. Viszont az óceán felett mindig teljesen felhős maradt az ég. Csak a sziget és közvetlen környéke tisztult ki.

A felhők felett Madeira hegyei
Kép

A repülőtér cölöpös vége
Kép

Egy jobb forduló után már a PAPI is figyelt
Kép

Következett még egy jobbos és rögtön utánna landoltunk is. Pilótáinknak sikerült még a cölöpös rész előtt kellőképen lelassitani a gépet igy egyből le is gurultunk a pályáról.
Az utolsó jobbos
Kép

A repülőtér terasza reggel,mely napközben megtelt bámészkodókkal. Sokszor még a korláthoz sem lehetett odaférni. Pedig hosszú rész.
Kép

Igy néz ki az előtér és a pálya a teraszról
Kép

Már hetekkel az indulás előtt nézegettem a menetrendet melyik napokon érdemes kilátogatni a reptérre. A csütörtök tűnt a legforgalmasabban. Főleg német charterek mentek aznap. Vasárnap viszont volt két A330-as. Reggel jött a Caracas-Funchal-Liszabon járat, délben pedig a Liszabon-Funchal-Caracas. A reggeli sajnos nagyon korán jött, 5:10-es érkezik. Egy óra múlva ment is tovább igy az fotózhatatlan. A déli már érdekesebbnek igérkezett a 11:25-ös érkezéssel.Úgy döntöttem megnézem a 330-ast vasárnap azután majd valahogy alakul. Reggel 8-kor értem ki a repülőtérre. Délelőtt csak a teraszról lehet fotózni hát oda mentem egyből.
A Sata gépe volt aznap az első induló. Madeira-Porto Santo
Kép

Majd jöttek a hazaiak. TAP-ból nem volt hiány
Kép
Kép

Végül megérkezett a nagyvad is
Kép
Kép
Kép

A nap hátralévő részében elmentünk Funchalba egy kicsit körülnézni. A Jardim Botanicó nevű botanikus kert volt a célpont. Oda lehet jutni autóval vagy kabinos felvonóval kell menni Monte-ig és onnan egy másik felvonóval a botanikus kertig. Mi utóbbit választottuk.
Funchal a felvonóból
Kép
Kép

Ez a másik felvonó megy a botanikus kertbe
Kép

Gyakorlatilag bármilyen növény megéll Madeirán. Télen sincs 15 foknál hidegebb, nyáron pedig a maximum 30 fok körül van. Csapadék van bőven. A helyi kertekben termesztenek banánt, ananászt, maracuját.
A botanikus kertben a világ minden részéről vannak növények
Kép

Kaktuszos rész
Kép
Kép
Kép
Kép

Papagájvirág
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Városnézés után a többieket kiraktam a strandon én pedig elindultam megkeresni a délutáni spotter helyeket. A helyi erők már kint álltak nyakukon a gépeikkel igy nem volt nehéz megtalálni azt a kis zsákutcát ahonnan fotózni lehet.
Kép

Spotting lokésön
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Silver Circle
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2016.08.02. 09:18

Re: Madeira 2013.6.28-7.05.

HozzászólásSzerző: airdaniel » 2017.02.14. 23:34

Nagyon jó képek, és nagyon jó a hangulata is. Jó, hogy csináltál totál képeket is..... Hasznos!

Silver Circle
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:15

Re: Madeira 2013.6.28-7.05.

HozzászólásSzerző: mentosra_kola » 2017.02.16. 08:31

cool!

Vissza: Spotter túrák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég