2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

Silver Circle
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:15

2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: mentosra_kola » 2016.07.17. 18:31

Sziasztok, üdv a Skiathos élménybeszámolómban!
Igyekszem hogy a fotóké legyen a főszerep, de lévén szó egy baromi jó hétről, helyenként kitérek körülményekre, részletekre, emberekre, háttérre. Mondhatnám divatosan hogy „Ha csak egy élménybeszámolót olvasol el ma, akkor ez legyen az!” :D

Számos dolog lendített bennünket előre barátnőmmel, Ágival, hogy 2014 után ismét Skiathoson nyaraljunk. Egyik, hogy egy egy hetes még fényűzésnek sem mondható balatoni szállás árában megegyező szállodát találtunk. A szállásról részletesebben és képek később bővebben, de a Takis Studiosra a fekvése, hihetetlen panorámája, felszereltsége, és tágassága miatt esett a választás. Azt gondolná az ember, hogy július második hete már főszezonnak mondható, engem meglepett, amikor helyiekkel beszélgetve mindenki azt mondta hogy a főszezon július végefelé kezdődik. A repülőút az „alapértelmezett” OS9087-OS9088 járatpár Bécs – Skiathos vonalon. Ha először megvesszük a repjegyeket mikor gondolkoztunk, hogy idemenjünk, akkor €159+€169 árakon jutottunk volna hozzá per fő, sajna a habozásunk (és lehet a gépemen lévő sütik :) ) miatt 1 hét múlva már €179+€189 árakon jutottunk hozzá a jegyekhez per fő, de hát ez van. Más alternatíva nem igazán létezik, esetleg amit egy másik beszámolóban olvashattatok, hogy BUD – ATH – JSI Athénban (reptéren) alvással, de megtapasztalva a tavalyi BCN-en alvást (BUD – BCN – PMI) ezt a megoldást elvetettük. A harmadik hajtóerő, már inkább érzelmi vonal, ugyanis 2 éve úgy éreztük hogy sokat benne hagytunk a nyaralásban, a reptérben, mintha kicsit mindent csináltunk volna de valami hiányzott. Meg aztán ott történt anno, hogy Ági videózott, de a kölcsön kamera LP módra volt állítva így sikerült tamagochi minőségben megörökíteni az egy hetet.

Csapjunk is hát bele a tzatzikibe!

1. nap: Szállás elfoglalása, chill.

A Takis Studios, ahogy feljebb írtam, egy nagyon jó fekvésű, családi vállalkozás keretében működtetett szálloda. 12db 2 fős (+1 pótágy) szobája, valamint egy 6 fő elszállásolására alkalmas apartmanja van. Természetesen nem volt célom a családfa feltérképezése, de bizonyos dolgok nyilvánvalónak tűntek. A napi működésért, foglalásokért, stb. a feleség felelt, a férj egy angolul nagyon jól beszélő és rendes taxis volt, a feleség anyukája volt a bárban napközben, ő vigyázott a 4 gyerekre, akik hol olvastak/tanultak/játszottak a hűvösben, hol „medencéztek”, irigylésre méltó helyzet. A takarítónő és a kertész is láthatóan nem csupán „eladó-vevő” viszonyban volt a tulajokkal, nem tudjuk és nem kérdeztük kik :) de ők is mosolyogtak és köszöntek is mindig. Miután megkaptuk a csomagunkat a reptéren egy szomorú felismerésre jutottunk, mely adódik a szálloda helyzetéből:

Kép

Mikor kiömlik egyszerre kb. 200 ember (szorozva ahány gép érkezik) a repülőtér elé akkor megjelennek a taxisok is akik megpróbálnak minél több embert betuszkolni egy taxiba. És persze társaságonként (mondjuk két főnként) begyűjtik a €8-t ami egy alap ár a „kikötőig”. A fenti térképen látszik hogy a kikötőnek nevezett városrész Skiathos szíve és központja, itt található meg a legtöbb szálloda, étterem, bolt, autó és motorkölcsönző, túrára invitáló hajósok, stb. Egy taxis (nevezzük mondjuk Jorgosznak) mikor megérkezik a reptér elé, akkor Jorgosz költség-haszon elemzés alapján azokat próbálja összekaparni akik a kikötőbe mennének. Odamentem vagy 10 taxishoz, mindegyik mutogatta hogy a-a téged nem viszlek, meg „wait a second” és ment a többihez oda hogy ki az aki a kikötőig menne, nyilván gyorsan összeszedett 4-et. Már kezdett nagyon bosszantani a dolog, amikor az egyik Jorgosznak már lassan indulatosan mondtam hogy vigyen már el minket a szállodába mert már 15 perce próbálkozok. Ő végre betuszakolt minket egy pár mellé akik a kikötőig mentek, de utána felvisz minket a Takisba. Potom €13-ért… Megálltunk egy kereszteződésben visszafelé ahol valamit görögül beszélt egy másik taxissal meg mutogatott ránk, aztán este derült ki hogy akinek mutogatott volt a mi emberünk akik viszik a Takist. Nem terveztünk erre a napra sokat, csak hogy kipihenjük az utazást. Hajnali 1-kor indultunk Pestről kocsival. Ja igen, bocs, azt elfelejtettem írni hogy kifele kivitt minket barátnőm apukája, hazafelére pedig vettem 2 jegyet az Eurolinesból lett Flixbus hálózat járatára, 12e Ft-ért, ami habozás nélkül 7000 Ft lett volna, csak az utazás napján döntöttük el hogy nem hosszú távú parkolózunk.

Kiszállás a gépből (telefonnal)
Kép

Nagy szerencse, hogy előre raktam magunkat (05E és 05F) mert így meg tudtunk állni a lépcső tetején és végignézni hogy begurul a Blue Panorama utánunk. Ezután mehettünk csak le a lépcsőn.
https://www.youtube.com/watch?v=EMjyuW1Q2qY&feature=youtu.be

Takis Studios. A szálloda, ahogy említettem, kicsit várni kellett a szobára, így ittunk egy jó hideg sört addig.
Kép

Kép

Na ja, mikor felértünk, egy könnycseppet elmorzsoltam hogy micsoda panoráma, meg ott a reptér, vávávává. Szóval a szálloda 10/10. Telével elég jól meg lehet lőni reggel az előteret illetve a futópályán történő mozgásokat, bár nyilván a körülmények miatt eléggé korán kezdett pezsegni, de emléknek nem utolsó.

Kép

Kép

Kép

Fogok még az erkélyről készült fotókat berakni, de azok később készültek és inkább időben haladjunk, mint térben…

2. nap: Délután/este

A vasárnap nem kecsegtetett túl sok movementtel, délután azért tiszteletünket tettük a RWY02-nél lévő Amaretto bárban, ahonnan néhány lépésre ott tudunk teremni fotózni, ugyanakkor nagyon értékes árnyékkal és hideg sörökkel várják a spottereket.
Kép
G-TCDV

Kép
G-TCDV

Sajnos megfordult az irány az indulására, így 20-as pályán rakétázott el. Hihetetlen rotálásokat látni (és hallani) a mindössze 1628m hosszú pályán.
Mivel aznap este már csak az athéni Olympic jött, inkább sétáltunk egyet a városban, ahol ilyen ínycsiklandó és szemet gyönyörködtető költeményekkel várják az olyanokat, akiknek nem forog a gyomruk és nem undorodnak a tengeri herkentyűktől, úgy mint én :D
Kép

A sétánk célja volt még hogy kibérlünk egy quad-ot, ugyanis ahogy én előre látatlanban (majd Ági a helyszínen :P) sejtettem lehetetlenség közlekedni gyalog napi szinten. Egyrészt egy nagyon meredek domb háromnegyedénél volt a szálloda, másrészt másfél-2 kilométerre van minden, nincs mese. Jó döntésnek bizonyult, elég mobilisek lettünk a quaddal, amiért 5 napra €150-t kellett kicsengetni. A későbbiekben még kulcsszerep jut a mozgékonyságnak ;)
Visszafelé immáron a járgánnyal indult egy Thomas Cook, így hát megálltunk, és „steril” JP fotó helyett inkább valami másra gondoltam.

Kép
G-TCDN

3. nap: Délelőtti mozgások

A listánk nem jósolt túl sok mozgást hétfőre sem, de mielőtt elmentünk volna strandolni történt ez az.
Kép
I-NEOZ

Kép
I-BPAC

Kép
D-AICF

Kép
EI-CSI

Na remélem sikerült jól bemelegíteni, de ne nehogy azt higgyétek hogy lassan vége! A hangsúly a kedden és a pénteken volt, tehát a lényeg még csak most fog jönni, csak pénteken 27 gép jött, úgyhogy van még puskapor bőven!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:50

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: gbendzsi » 2016.07.17. 22:52

Állat! Nagyon várom a folytatást!! Minden részlet érdekel! :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:04
Tartózkodási hely: Budapest VIII.

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: Kic » 2016.07.18. 08:50

Eddig szuper :)
Nyomasd csak :)
Üdvözöl
Kic (M.Károly)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2016.07.18. 09:53

"SÖR" :) Várjuk a többit!

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2016.07.19. 06:26

@Roli - csinálhatnáto kegy sör emotikont is :D
a beszámoló amúgy jól kezdődik! - lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de melyik évben volt? (ha jól látom, a kerítés állapota alapján 2015?)

Silver Circle
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:15

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: mentosra_kola » 2016.07.19. 07:13

Berci: "2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)" :D A múlt héten!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2016.07.04. 07:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: sziszka1 » 2016.07.19. 07:43

Berci, ha megnézed a Thomas Cook-os képen a táblát, láthatod, hogy nincs már ott az előző érában felragasztott ap-s matcira!
Köszi ;)

Silver Circle
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:43

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: Kerekesa » 2016.07.19. 18:46

Nagyon tetszik a beszámolód, ne fogd vissza magad! :) A képek meg önmagukért beszélnek. Köszi!!!!!!! :!:

Silver Circle
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:15

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: mentosra_kola » 2016.07.20. 21:09

4. nap: „It’s all greek to me”

Ami a magyarban „nekem ez kínai”, az az angolnak görög. De hogy jön ez ide? Rögtön kiderül!
A keddi nap már jó sok movementet ígért változatos színekben, de még reggeli előtt fél 9-re lementünk néhány érkezőre és indulóra…

Kép
EC-MFJ

Kép
YU-ANJ

Kép
EC-MFJ

Kép
OK-TSH

Majd felmentünk reggelizni, terv szerint 10:50-re mentünk volna le a Thomas Cookra, majd a rádión nem ritka görög forgalmazás hallatszódik… hát rendben, azért van napi néhány movement kis gépes forgalom is, de azért a kíváncsiságból kinézek az erkélyen… HOGYMI???

Kép

Ez bizony egy Spartan! Na de várj! Elsőre, amikor kinéztem nem tudtam lefotózni, touch and go … aztán úgy vettem ki a görög beszédből, hogy jön még 1x… hú bárcsak! ÉS IGEEEN!! Ekkor készült a kép… aztán jött egy harmadik kört! Na, mondom ez arra vár, hogy meglőjem közelebbről! Így felpattantunk a quadra, lerobogtunk néhány perc alatt, próba szerencse, és nem csak hogy lejött negyedszerre is, de 02-es pályára!!! Hát ez mi már!

Kép
Greece – Air Force
Reg.: 4121

Aztán máris 10:50 lett, jöttek a charterek amikre eleve ki szerettünk volna menni, úgyhogy kommentár nélkül…

Kép
OY-TCH

Kép
G-OOBF

Kép
G-OOBC

Kép
OY-TCE

A nap már kezdett delelni (délután 1 óra), nem is lett baj hogy késő délutánig/estig már nem jött több gép, így mi is visszamentünk a szállodába pihenni, csobbanni, majd este 7 körül vissza le…

„Viszont ami ezután történt, arra senki nem számított! :o
„István leült sörözni az Amaretto-ban, de amit ott látott, az mindenkit meglepett! :o

Este egy az egyben megtörtént ugyanaz mint reggel: görögül ment a szöveg a frekin, épp néztem a söröskorsó oldalán kicsapódott párát gyöngyöző vízcseppekként lecsurogni és nagyokat kortyoltam nyugodtan, azt gondolván hogy egy kisgép jön, de aztán megállt az ütő bennem mikor megláttam mi jött, és mit hagytam ki… mint amikor van egy ötösöd a lottón csak nem adtad fel a szelvényt, nagyjából úgy éreztem magam… Ismét csak a szerencsében bízhattunk hogy jön még egy kört, és hát ismét, ma már másodszorra is szerencsém volt, de még nagyobb!!! Há’ ez egy Hercules!

Kép
Greece – Air Force
Reg.: 300

Ő viszont többet nem jött, lesz videó is róla, hát bazi nagy élmény volt! Nyugodtan kijelenthetem, hogy ez a hét és a beszámolóm highlightja. A kép utóélete hogy jp-n 2 percet állt a queue-ban szombat este, aztán óriási örömömre (először) megosztották a képemet facebook oldalukon, és elég jó kis nézettséget is ért el

Pár nyalánkság erről az estéről:
Kép
EI-EWI
Kép
G-TAWL

Kép
G-TAWL

Sorry ha lassú a beszámoló tempója, most ennyire futotta, mindenképp folytatni akartam, még ha csak egy kevéssel is..

Ja és köszönöm mindenkinek a bíztatást!

Bónusz trekk Rolónak mert kimondta a varázs szót :D
Kép

Még ha túl is vagyunk a highlighton, utolsó adagban jön néhány fotó felvezetésként a szerda és csütörtöktől, majd végül a pénteki napról ami úgy lett krézi ahogy van, ugyanakkor változatos szögekből, különféle spotlocokról jönnek a fotók, hogy ne legyen minden oly' egyhangú!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mentosra_kola 2016.07.20. 21:30-kor.

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: 2016.07.09-16 Skiathos reloaded (JSI/LGSK)

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2016.07.20. 21:21

István: köszi, jogos, csak a reloaded maradt meg bennem a dátumot nem figyeltem, és a matrica hiánya miatt nem tudtam hová tenni :D :D
Sziszka: van még AP-os matricám, jövő nyáron visszaragasztom :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:

Következő

Vissza: Spotter túrák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég