2019 szeptember - LHR/EGLL

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:50

2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: gbendzsi » 2019.09.13. 08:41

Kép

Ahogyan azt már Roli beharangozta, néhányan célba vettük a ,,nagybritán" fővárost némi izgalmas vas begyűjtése céljából. Úgy gondoltam nyitok egy külön topicot, ahova ki-ki onthatja a saját képeit, jómagam igyekszem időrendi sorrendben.
Az ötlet még tavasszal fogalmazódott meg bennem, a retro BA Jumbok színre lépése után. Aztán kiderült, hogy Molnár Geri(ék) is hasonló terveket szövögetnek, úgyhogy szeptemberre összeállt minden. Ekkor köpött (volna) a levesbe a British Airways, (egész pontosan a BALpa :D ) mégpedig az indulás előtt épp 2 héttel bejelentett nagyszabású sztrájkjával. Szeptember 9, 10 és 27 voltak a biztos dátumok. Mit ad Isten, a csapat nagy része a 10-i utolsó budapesti járattal szeretett volna hazajönni. Természetesen ez meghiúsult, úgyhogy elég gyorsan új megoldás kellett. Én Danival és Czégény professzorral a szeptember 6-10 közötti dátumra voksoltam, BAW helyett Wizzel, egy kicsit beljebb lévő szállodában. Utólagosan elmondhatom, 1 percét sem bántam meg, annak ellenére, hogy volt szar idő is bőven. De hát London már csak ilyen...

A túra alapvető célkitűzése tehát a 4 retro levadászása, illetve számomra a Virgin néhány héten belül kivonásra kerülő A346-os flottájának begyűjtése, tekintve, hogy nem volt még normális fotóm magáról a típusról sem. Ezek mellett én örültem a jelentős Aer Lingus forgalomnak is, köztudottan kedvenceim közé tartozik a zöld festés.

Maga a reptér spotter szempontból kifejezetten egyszerű, aki már járt itt az érti miért, aki meg még nem, annak kívánom, hogy egyszer jusson el ide. 09/27-es pályákat használnak, az év 70%-ában utóbbit, ottlétünkkor egyszer sem volt 09. A zajterhelés kiegyensúlyozása érdekében minden nap pontban délután 3-kor pályát cserélnek, az addig leszállásra használt pálya az indulókat engedi és fordítva. Egyik héten a 27L a leszálló 3-ig, utána 27R, majd következő héten ez megfordul.
Kép
(forrás: spotterguide.net)

A kora reggeli lutoni járattal mentünk ki, a HA-LVD neo-val. Az itthoni kellemes 25 fokból hirtelen 10 fok alatti hőmérsékletbe csöppentünk, nem esett jól. :D Az országba való beléptetés katasztrofálisan lassan ment, igaz összecsúszott az összes kelet-európai munkásjárat. A szálláson lepakoltunk, majd LHR felé vettük az irányt. Sajnos az időjárás ezen a napon nem volt túl kegyes hozzánk, egész nap borult, szeles, hűvös idő volt, tipikus London. Én mindenesetre élveztem, nyilván nem screeners choice képek születtek.

Hogy ne csak szófosás legyen, pár képet bedobálok, ha már ott voltam. Szóval ezek 6-án készültek, Geriék valószínűleg 5-éről is töltenek majd fel. A héten 3-ig a 27R volt a leszálló, így az ingyenes busszal a 23-as ponthoz helyezkedtünk. Karnyújtásnyira jönnek a gépek, így sok mindenhez már 70mm alá kell menni.

Kezdésnek rögtön egy bálna
Kép
Qatar Airways
A7-APE
Airbus A380-861

Mivel a British 747 flotta még mindig 33 tagú, így nem kellett sokat várni az elsőre. Ezeknek még hangja is volt... :roll:
Kép
Kép
British Airways
G-CIVM
Boeing 747-436
Oneworld livery

Általában a pénteki járaton szokott jönni a retro, így volt ez aznap is. Nagy kár, hogy pocsék fényekben.
Kép
El Al
4X-EDF
Boeing 787-9 Dreamliner
Retro livery

Jött is a következő púpos
Kép
British Airways
G-CIVC
Boeing 747-436
Oneworld livery

Az 58 fős 777-es flottából mindössze 12 a hosszabbik verzió
Kép
British Airways
G-STBD
Boeing 777-36N(ER)

Néhány heavy után jön egy kis változatosság, amikor lejön egymás után 5-6 A320/B737
Kép
British Airways
G-EUOB
Airbus A319-131

Kép
Egyptair
SU-GDM
Boeing 777-36N(ER)

Sajnos a retro Lingust csak egyszer láttuk
Kép
Aer Lingus
EI-DVM
Airbus A320-214
Retro livery

Kép
Air Astana
P4-GAS
Boeing 757-2G5

Kép
Aer Lingus
EI-DER
Airbus A320-214

Kép
British Airways
G-XLEL
Airbus A380-841

Kép
China Southern Airlines
B-209X
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
Cathay Pacific
B-KQF
Boeing 777-367(ER)

Kép
Kép
Kép

Közeledett a 3 óra, úgyhogy elindultunk a Bal pályához. A buszmegállóban még eljött felettünk egy ilyen
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:50

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: gbendzsi » 2019.09.13. 09:03

15:00, pályaváltás, irány a 27L, Hatton Cross, Myrtle Avenue, az ikonikus hely.

Kép
Kép
Kép
Singapore Airlines
9V-SKL
Airbus A380-841

Kép
Aeromexico
N967AM
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
British Airways
G-NEOT
Airbus A321-251NX

Ex Brussels, Flybe gép
Kép
Flybe
G-ECOK
Bombardier Dash8-Q400

Kifejezetten ,,jól" áll a sötét háttér ennek :roll: :x
Kép
Royal Jordanian
JY-BAH
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
Emirates
A6-EEY
Airbus A380-861

Kép
Kenya Airways
5Y-KZJ
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
Hainan Airlines
B-1133
Boeing 787-9 Dreamliner

És az első nap azért láttuk már az egyik retrot is, még ha csak ilyen trágya időben is. Itt épp a BA268-al Los Angelesből. Elvileg 2023-ig láthatjuk a levegőben ezt a festést, remélhetőleg tényleg így lesz.
Kép
Kép
British Airways
G-BYGC
Boeing 747-436
BOAC (British Overseas Airways Corportation) retro livery (1964-1974)

Kép
Turkish Airlines
TC-JJF
Boeing 777-3F2(ER)


Folyt.köv.
Stay cool, lesznek napos képek is! :D

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2019.09.13. 21:17

Jo kezdet, de tudom, hogy a nagyagyuk meg hatravannak. :D

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: Bal » 2019.09.14. 21:39

Toljátok!

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2019.09.15. 00:36

Sziasztok!

Beszállok akkor én is a beszámolóba.
Első nap a látható időjárás miatt kedvem se volt túl sokat kattintgatni, inkább élveztem az atmoszférát, beálltam a pályatengelybe videózni, stb.
Erről a napról inkább olyan fogásokat mutatok, amik Bendzsi első köréből kimaradtak, mint pl. ez a koreai bálna...

Kép
HL7627
Korean Air Lines
Airbus A380-861

...vagy matricás régi festésű marokkói:

Kép
CN-RGN
Royal Air Maroc ("50th 737" sticker)
Boeing 737-8B6

Részemről ennél több karaktert nem is fecsérelnék a nyitónapra, cserébe lássuk a következő nap, szombat krónikáját.

Szombatra jobbak voltak a kilátások, folytatódott is a javuló tendencia az első naphoz képest, de azért az ideálistól messze volt a helyzet, sajnos aznap is a horizont rossz oldalán kezdett el szakadozni a felhőzet. A Flightradar erre a napra azt jósolta, hogy a BOAC és a Negus 11-kor és 11:20-kor indulnak Washington-ba, valamint Lagos-ra, így felfedeztük az indulózó helyet is (9-es spot). Mint a mellékelt ábra is mutatja, ez a hely csak a nagygépek fotózására alkalmas:

Kép
9H-NEB
Air Malta
Airbus A320-251N

Kép
N791AN
American Airlines ("OneWorld" titles)
Boeing 777-223(ER)

A BOAC 11:20-kor el is indult, nagyjából az előző napihoz hasonló viszonyok közt, talán egy bolhafütykösnyivel több foton társaságában:
Kép
G-BYGC
British Airways ("BOAC (1964-1974) retro" livery)
Boeing 747-436

Mivel a Negus elég sokáig nem akart elindulni (ha jól emlékszem rendőrautókat is láttunk a gép körül), és tudtuk, hogy közben a Landor érkezik haza PHX-ből, visszamentünk a 27R érkező helyre (Cranford Lane buszmegálló, 23-as szpot mellett). Persze ő is ilyen csodálatos fényekben érkezett, így hozzá se nyúltam (most még), helyette inkább ezt az Emir tehertriplit hoztam. Tudom itthon is járt már ilyen, nekem viszont még nem volt (persze ezt se tekintem kapásnak):

Kép
A6-EFJ
Emirates SkyCargo
Boeing 777-F1H

A javulás tovább folytatódott, ilyenkor már tudtunk olyan fotót is lőni, amin valamennyi nap is sütötte a gépet:

Kép
N218UA
United Airlines ("Star Alliance" livery)
Boeing 777-222(ER)


3-kor jött a szokásos váltás, irány :arrow: a Myrtle Ave, pontosabban a mögötte található focipálya.
A fényviszonyok folyamatosan változtak, persze pont azokat a gépeket nem sütötte a nap, amik jobban érdekeltek... :roll:

Kép
JA732J
Japan Airlines ("OneWorld" titles)
Boeing 777-346(ER)

Kép
N784AV
Avianca
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
TF-ISS
Icelandair
Boeing 757-223

Kép
G-YMML
British Airways ("GREAT Festival of Creativity" titles)
Boeing 777-236(ER)

Kép
CN-ROS
Royal Air Maroc
Boeing 737-8B6

Első találkozás BEA-val: eddig 3-ból 0 sikeres retro-fotó:
Kép
G-EUPJ
British Airways ("BEA (1959-1968) retro" livery)
Airbus A319-131

Kép
SP-LNO
LOT - Polish Airlines ("ex Saratov Airlines" livery)
Embraer ERJ-195LR (ERJ-190-200 LR)

17 óra után kezdett erősödni a napfény, persze ekkorra már a tengelyfényhez közeledett a Nap.

Kép
EC-LFS
Iberia
Airbus A340-642

Kép
A6-BLW
Etihad Airways
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
HZ-AK40
Saudia
Boeing 777-3FG(ER)

Kép
B-2038
Air China
Boeing 777-39L(ER)

Tengelyfényre pedig inkább közelebb sétáltunk a pályatengelyhez, hogy megörökíthessük, ahogy besütnek a Nap utolsó sugarai a hajtóművekbe:
Kép
G-YMMA
British Airways
Boeing 777-236(ER)

Kép
ET-AWM
Ethiopian Airlines
Airbus A350-941

Közben próbálkoztam Czégény Peti 8mm-es halszem optikájával is, de csak ezt a mérsékelten érdekes kompozíciót sikerült találnom:

Kép
A4O-SF
Oman Air
Boeing 787-9 Dreamliner

Ennyit a második napról. Este a BBC News csatorna időjárás-jelentését hallgatva nagy reményekkel feküdtünk el aludni, az eredményekért maradjatok velünk továbbra is, a reklám után folytatjuk :D

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2019.09.15. 22:04

Jöjjön a harmadik nap első fele. Hogy mit mondott szombat este a BBC News időjárás-jelentése? Napos időt egész vasárnapra!
Reggel amikor felébredtünk, mivel kelet felé nézett a szobánk ablaka, már ébredéskor hasunkra (vagy inkább a rolót felhúzva a srácok szemébe :D ) sütött a Nap!
A szokásos reggeli és napi adag ásványvíz magunkhoz vétele után indultunk is a 27R érkező oldalra. Ezúttal kicsit hátrébb voltunk, ahol magasabban vannak a gépek, de a szög is jobban tetszik, valamint nekem a nagylátó jobb oldalának lágyulása miatt is jobban örültem, hogy ezen a helyen a teleobjektívet használtam. A hely a karbantartó hangárok mellett található, állítólag tilos ott fotózni, de a túra alatt egyetlen rendőr se vegzálta a csapat ott tartózkodó tagjait, ráadásul a helyiek közül is volt ott mindig 4-5 szpotter. No de elég a dumából, jöjjenek a képek!

Reggel sajnos még elég seggfényes a hely...:
Kép
N653UA
United Airlines ("Star Alliance" livery)
Boeing 767-322(ER)

...de legalább utánalövésben ez nem annyira zavaró...:
Kép
SP-LNB
LOT - Polish Airlines ("Grześki" livery)
Embraer ERJ-195LR (ERJ-190-200 LR)

...és ekkor még egy darab felhő nem volt sehol!
Kép
G-CIVD
British Airways ("OneWorld" titles)
Boeing 747-436

Ő egy érdekes hibrid, az Air Malta-nál kezdte a pályafutását 2004-ben, az akkori fullos festésmintával, majd 2013-ban 41 hónapra a Feröer-szigeteki Atlantic Airways-hez került lízingbe, ahonnan 2016 szeptemberében került vissza Máltára. A vissza-/átfestéssel nem sok időt töltöttek, a név és a logók eltüntetésénél kb. meg is állt. A hasa még a feröeri festésből maradt meg.
Kép
9H-AEJ
Air Malta
Airbus A319-112

Kép
N276AY
American Airlines
Airbus A330-323

Kép
N834AA
American Airlines
Boeing 787-9 Dreamliner

Ezen a napon a Negus Lagos-ba készült 11:20-kor, a BOAC pedig JFK-re indult...

...volna.

Már délelőtt figyeltük, hogy mindkét gépet mozgatták, viszont nem derült ki, hogy honnan hová, mindenesetre sajnálattal láttuk, hogy a BOAC járata (BA173) törölt státusszal szerepelt a menetrendben :?: Kiérkezvén az indulós szpotra is hiába kerestük a gépet a többi svanc között. Továbbá mivel a BEA az előző esti Glasgow-i járatról nem Heathrow-ra, hanem Gatwick-re érkezett vissza, az előttünk álló sztrájk tudatában világossá vált, hogy ezt a két festést ezen a túrán már nem fogjuk nem hogy fényben, egyáltalán fotózni :(

11 előtt nem sokkal érkeztünk az előző nap már felfedezett indulós helyre, ekkorra a felhők is elkezdtek gyülekezni, amik 1-1 gépet csak beárnyékoltak:
Kép
HL7638
Korean Air Lines
Boeing 747-8B5

...de szerencsére nem ez volt a jellemző, ahogy ezt lentebb is láthatjátok:
Kép
9M-MAE
Malaysia Airlines
Airbus A350-941

Kép
G-VWAG
Virgin Atlantic
Airbus A330-343

Kép
G-VWHO
Virgin Atlantic
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
TC-LKC
Turkish Airlines
Boeing 777-3U8(ER)

Kép
N45905
United Airlines
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
ET-AUB
Ethiopian Airlines
Airbus A350-941

És akkor jöjjön a túra egyik fémpontya :!: Bár a 3 pumpi közül ez tetszik a legkevésbé, azért örültem, hogy kipipálhattam - a körülötte repkedő madarak pedig adtak egy sajátos körítést is a fotónak:
Kép
G-CIVB
British Airways ("Negus (1974-1984) retro" livery)
Boeing 747-436

A továbbiakban pedig jöjjön egy heavy vegyesfelvágott, igyekeztem minél több különböző légitársaság-típus-festés kombót gyűjteni.

Ebből kinek melyik festés tetszik jobban :?:
Kép Kép
C-FGEI / C-FVND
Air Canada
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
JA840J
Japan Airlines
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
VH-ZNH
Qantas
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
N224UA
United Airlines
Boeing 777-222(ER)

Kép
N276AY
American Airlines
Airbus A330-323

Kép
B-KPL
Cathay Pacific
Boeing 777-367(ER)

Kép
9K-AOC
Kuwait Airways
Boeing 777-369(ER)

Kép
HS-TKO
Thai Airways
Boeing 777-3AL(ER)

Kép
N860NW
Delta Air Lines
Airbus A330-223

Kép
OD-MED
Middle East Airlines
Airbus A330-243

Kép
G-CIVW
British Airways
Boeing 747-436

Zárásként egyelőre jöjjön egy a kihalás veszélyének fenyegetése alatt álló állatfaj:
Kép
G-VFIT
Virgin Atlantic
Airbus A340-642

...és hogy mi újság Landorral :?: Kiderül a következő részből, tartsatok velünk addig is és akkor is! :D

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2019.09.16. 22:03

Vasárnap délután, a lényeg.

Ezúttal a szokásosnál kicsit hamarabb indultunk el a Myrtle Avenue felé, hogy még véletlenül se késsük le a várható nagy fogást - a Landor a radar szerint fél 4-re volt várható Las Vegas-ból.

A Cargo Area-nál a buszra egy nagyobb tömeg munkás igyekezett felszállni. Ami meglepett, hogy egy darab fehér embert nem láttunk köztük:
Kép

Megérkezvén a helyszínre, ismét a placc mögötti focipályát vettük célba.
Még mielőtt megmutatnám a lényeget, jöjjön néhány egyéb érdekesség, például ez a török rémlányer, ami nemrég kezdett el ide járni:
Kép
TC-LLC
Turkish Airlines
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
EP-IJA
Iran Air
Airbus A330-243

Kép
9V-SKN
Singapore Airlines
Airbus A380-841

Kép
XA-AMR
AeroMéxico
Boeing 787-8 Dreamliner

Remélem kellően felcsigáztam mindenkit :D (tudom, nagyon naív/hülye vagyok - a kívánt rész aláhúzandó :lol: ), így jöjjön a lényeg, amit mindenképp le szerettem volna fotózni :!:
A '90-es évek gyermekeként ahogy a Malévből a Zsótér-féle festéshez, úgy British-ből ehhez a festéshez van kötődésem:
Kép Kép
G-BNLY
British Airways ("Landor (1984-1997) retro" livery)
Boeing 747-436

Innentől az se érdekelt, ha a túra további részében egy értelmes fotó se születik, számomra már akkor is siker lenne!
Persze a nap további részében is szerencsénk volt, a felhőzet ezúttal a "jó" oldalon gyülekezett.
Mint az eddig is látható volt, a forgalom nagy részét a heavy-k uralták, ezekből jöjjön egy csokor, itt-ott kicsikkel fűszerezve:
Kép
JA793A
All Nippon Airways
Boeing 777-381(ER)

Kép
S2-AJT
Biman Bangladesh Airlines
Boeing 787-8 Dreamliner

Az elmaradhatatlan Aeroflot:
Kép
VQ-BED
Aeroflot - Russian Airlines
Airbus A321-211

Kép
JA742J
Japan Airlines
Boeing 777-346(ER)

Kép
5Y-KZH
Kenya Airways
Boeing 787-8 Dreamliner

A Landor sikerén felbuzdulva elkezdtem egy kicsit szabadabban mozogni a területen, próbáltam kicsit más szögből is lőni a gépeket, kerestem a kompozíciókat, ahol a házak közelsége is átjön:
Kép
AP-BGJ
Pakistan International Airlines
Boeing 777-240(ER)

Persze a "kötelező" utcatáblás fotó se maradhatott el, csak pechemre amikor olyan típus jött, amivel le akartam fotózni, a tábla árnyékban volt:
Kép
G-CIVH
British Airways
Boeing 747-436

Erre csak az olimpiás matrica miatt kattintottam:
Kép
F-GRXL
Air France
Airbus A319-111

Őt csak azért szerkesztettem meg, mert a kapitány láthatóan nagyon kémlelt valamit (lehet pont minket?)
Kép
D-AGWF
Eurowings
Airbus A319-132

Szerencsénk volt, hogy fényben is meg tudtunk csinálni ezt a festést:
Kép Kép
9M-MAG
Malaysia Airlines ("Malaysia Negaraku" livery)
Airbus A350-941

Standard házas kompozíció - érdekes a cserepek itt a helyükön vannak az utolsó darabig... :roll:
Kép
G-YMMP
British Airways
Boeing 777-236(ER)

Utólag jöttem rá, hogy ezt a gépet kellett volna meglőni az előző kompozícióban, csak elhegedültem, amikor ez jött, előrébb voltam, így a fenti szögben pont benne volt az összes villanyvezeték :?
Kép
A6-EEA
Emirates ("Expo 2020 (Opportunity / Orange)" titles)
Airbus A380-861

Ezek után felmentünk a T5 indulási szintjére, hogy elcsípjünk 2 A340-est indulóban:
  • Az Air Mauritius meglepetésünkre aznap ezzel a típussal érkezett, 17:00 volt a menetrend szerinti indulási ideje
  • Az Air Belgium-ot érkezőben pedig elengedtük a Negus kedvéért (ebben utólag nem vagyok 100%-ig biztos, hogy ez volt a helyes döntés :oops: De a túra jeligéje a British retro volt) - neki 17:20-kor kellett volna indulnia Kairóba

Sajnos ekkora ismét a Napot takargatták a felhők, a fény egyre inkább tengelyben volt, valamint mindkét gép pont annyi késéssel (40-60 perc) indult, hogy csak ilyen halmozottan hátrányos helyzetű fotókat lehetett róluk lőni:
Kép
3B-NBE
Air Mauritius
Airbus A340-313

Kép Kép
OO-ABA
Air Belgium (operating for British Airways)
Airbus A340-313

A Jordán petpalack megintcsak bónusz, aznap kb. utolsóként érkezett 27R-ra, mikor mi már a Myrtle-ön vártuk a Landort, de legalább valamit sikerült róla lőni.
Persze, hogy ezt szebben sütötte a nap, mint a másik kettőt együttesen :roll:
Kép
JY-BAC
Royal Jordanian
Boeing 787-8 Dreamliner

Nap végére pedig jöjjön egy kis művészkedés a Hatton Road-ról. Ilyen fotókat is mindenképp szerettem volna, lehetőleg 4lukú gépekkel - Nektek melyik tetszik jobban :?:
Kép
G-CIVR
British Airways
Boeing 747-436

Kép
A6-EDG
Emirates
Airbus A380-861

Eddig messze ez volt a legsikeresebb nap, teljes mértékben kárpótolt minket az előző kettőért, ennek örömére este ittunk egy-egy sört :)

Hamarosan jelentkezem a maradék történésekkel, addig is stay tuned! 8-)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2019.09.16. 22:43

Új hét, új pályahasználat, új helyzet a sztrájkkal.

Hétfőre esővel fenyegetőztek egész nap, így nem is terveztünk semmilyen fotózást, főleg nem az előző nap sikere után.
Helyette inkább meglátogattunk reggel Heathrow-n a modellboltot, majd kora délután bementünk a városba túristáskodni egy kicsit RimoRoli kollégával, én tettem egy kitérőt a Canary Wharf-ra meglátogatni a helyi munkatársaimat, így erről a napról szpotterfotó nem készült.
A modellboltban mint kisgyerek az édességboltban, úgy éreztük magunkat - tele voltak a vitrinek és a polcok mindenféle 1:200, 1:400, 1:500 modellekkel (köztük persze a retró jumbó trióval), könyvekkel, kitűzőkkel, egyebekkel. Ekkor még nem vettünk semmit, de megegyeztünk Stephen-nel az eladóval (aki egyébként rendkívül barátságos, kedves, segítőkész volt), hogy másnap reggel mindenképp visszatérünk, addigra hozat nekünk Malév modelleket a másik boltból.

Úton a bolt felé a karbantartó területen rá is találtunk az előző nap "eltűnt" BOAC-ra:
Kép

A városnézés nem témája ennek a fórumnak, így az utolsó posztban hozom hamarosan a zárónap képeit.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:50

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: gbendzsi » 2019.09.18. 20:42

Bár sok érdekesség már nem maradt, azért hozzáteszem szép lassan az én adagjaimat is. :D LHR-ből sosem elég.
3 kép erejéig még az első napról, természetesen nem a fények miatt.
Kép
Virgin Atlantic
G-VRED
Airbus A340-642

Kép
KLM Cityhopper
PH-EXA
Embraer 190

Kép
Koreai Air
HL-7627
Airbus A380-861

--------------------------

És akkor a 2. nap. Ahogy Dani írta, egy fokkal jobbnak tűnt a helyzet, de azért még mindig nem volt ideális. Reggel ismét a 27R mellett kezdtünk, jöjjön innen néhány leszálló.
Kép
Flybe
G-JEDP
Bombardier Dash8 Q400

Kép
United
N666UA
Boeing 767-322ER

Kép
Finnair
OH-LWK
Airbus A350-941

Kép
SAS
EI-SIG
Airbus A320-251N

Kép
Kép
British Airways
G-BYGE
Boeing 747-436

Kép
British Airways
G-ZBJH
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
American Airlines
N271AY
Airbus A330-323

Kép
Air Canada
C-FRSR
Boeing 787-9

Kép
Air Malta
9H-NEB
Airbus A320-251N

Kép
Kuwait Airways
9K-AOM
Boeing 777-369ER

Kép
Aer Lingus
EI-DEF
Airbus A320-214

Kép
British Airways
G-CIVR
Boeing 747-436

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2016.07.09. 11:50

Re: 2019 szeptember - LHR/EGLL

HozzászólásSzerző: gbendzsi » 2019.09.18. 22:32

Folytatva néhány 27L felszállóval, várva a retro Jumbokat, egészen pontosan csak a BOAC-ot, mint utóbb kiderült (Negusnak járatkésés, stb.)
Kép
British Airways
G-ZZZC
Boeing 777-2

Kép
American Airlines (oneworld livery)
N791AN
Boeing 777-2

Kép
Kép
British Airways
G-BYGC
Boeing 747-436
BOAC (British Overseas Airways Corportation) retro livery (1964-1974)

Kép
Kép
Malaysia Airlines
9M-MAC
Airbus A350-941

Kép
British Airways (oneworld livery)
G-CIVP
Boeing 747-436

Kép
United
N27908
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
Kép
Singapore Airlines
9V-SKV
Airbus A380-841

Kép
Virgin Atlantic
G-VOWS
Boeing 787-9 Dreamliner

Kép
Virgin Atlantic
G-VLUV
Airbus A330-343

...majd ismét leszállók
Kép
Air India
VT-ALK
Boeing 777-337ER

Kép
United (Star Alliance livery)
N218UA
Boeing 777-222ER

Kép
British Airways
G-XLEI
Airbus A380-841

Kép
Air Algerie
7T-VJA
Airbus A330-203

Kép
PIA Pakistan International Airlines
AP-BGL
Boeing 777-2

Kép
Emirates
A6-EDV
Airbus A380-861

Kép
DHL
D-AEAJ
Airbus A300B4-622R(F)


Kép
Saudi Arabian Airlines
HZ-AK41
Boeing 777-368ER

15 óra után pedig a szokásos Myrtle Avenue mögötti focipályás képek
Kép
Avianca
N784AV
Boeing 787-8 Dreamliner

Kép
Croatia Airlines
9A-CTL
Airbus A319-112

Kép
Icelandair
TF-ISS
Boeing 757-223

Kép
British Airways
G-YMML
Boeing 777-236ER

Kép
Kép

Következő

Vissza: Spotter túrák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég