Kazahsztán - 2018

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Kazahsztán - 2018

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2018.08.14. 10:28

Na szóval az úgy kezdődött, hogy egy 2016-os franciaországi EB túra után pár jóbaráttal elkezdtük tervezni, hogy mi lenne a legjobb úticél a következő kiránduláshoz.

Ez igazából nem volt nehéz döntés, hiszen a Wizz nem sokkal később bejelentette, hogy járatokat indít Asztanába, és mivel a már jól ismert Borat film elég nagy hatással volt gimnazista éveinkre, eldöntöttük, hogy tiszteletünket tesszük a 'Szent Földön" :D :D

Ebben a posztban csak az egyik részletet emelném ki, mégpedig a repülést Asztana és Almaty között. Asztana szép hely, de 2-3 napnál többet nem érdemes tervezni, legalábbis szerintem.

Kitaláltuk, hogy elmegyünk Almatyba is, és mivel tudtam, hogy az öregebb spotterek (Bal, Seres Peti, PT és a Gabi) :D :twisted: kb pont egy hónappal előbb mennek, mi is lekopiztuk az útvonal egy részét és befoglaltunk egy jó kis belföldi repülést.

A légitársaság a méltán híres Bek Air, amely kizárólagosan 25+ éves Fokker 100-asokkal repül, elsősorban belföldön, mivel máshova nem nagyon engedik be őket. :D

Az élmény összességében nagyon jó volt, mutatok egy pár fotót, ha esetleg valakinek segítségre lenne szüksége, akkor szóljon bátran. Kazahsztán nagyon pozitív élmény volt, még tuti, hogy megyek. ;) :)


Asztana - beszállás. A gép: UP-F1014. 27.4 éves, ay amerikai Braniffnél kezdte volna, de aztán végül 91 júniusában a brazil TAM lett az első üzemeltetője, majd járt Spanyolországban, Svájcban. 2013 óta ível lefelé a pályája, Grúziában, Kazahsztánban, majd kölcsönben még az Afganisztánban is repült. :) :D

Kép

Kép

Kép

Kissé leharcolt utastér, és karcos ablakok jellemezték ezt a gépet, persze lehet, hogy mindegyik más tip top állapotban van.. ;)
Kép

Kép

1,5 órás út. Óvodás koromra emlékeztető "ivólé" és keksz meg valami csokis cucc.. JJJóféle!

Kép

Leszállás után. Vicc nélkül, életem egyik legszebb és legsimább leszállása volt ez.

Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: Kazahsztán - 2018

HozzászólásSzerző: lmg » 2018.08.14. 20:38

elég bátrak voltatok, hogy erre a Fokira felszálltatok. Az ajtóban már elkezdtem volna átgondolni az életemet, így végignézve a törzsön előre, hátra...

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: Kazahsztán - 2018

HozzászólásSzerző: Bal » 2018.08.15. 06:01

Jól indul, várjuk a folytatást!

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Kazahsztán - 2018

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2018.08.17. 17:52

Bal írta:Jól indul, várjuk a folytatást!



Thx de igazabol ennyi is lett volna a repules resze. :D A wizz air az meg mindig szornyu.

lmg írta:elég bátrak voltatok, hogy erre a Fokira felszálltatok. Az ajtóban már elkezdtem volna átgondolni az életemet, így végignézve a törzsön előre, hátra...

Hat, mas valasztas nem nagyon volt ( na jo akadt volna, de inkabb maradtunk ennel, igy egy ujabb tipust le lehet huzni a listarol ) :) ;)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kazahsztán - 2018

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2018.09.09. 22:18

27 éves repülőgép, korának megfelelő állapotban. Komolyan az Aeropark némelyik még fel nem újított gépe jobban néz ki ennél a fokhagymánál :D

Vissza: Repülős útibeszámolók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég