Novemberi hazaút

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.01.13. 12:31

Novemberben Budapestre utaztam, és mivel elég last minute sikerült elintézni a dolgot, így úgy döntöttem, hogy rászánom azt a tíz font pluszt és nem wizzairrel megyek ( bárcsak máskor is ennyi lenne a különbség ). Így percekkel később már a Lufthansa küldte a foglalásokat tartalmazó emailt, és persze a kártyáról sem felejtették el leszedni a viteldíjat.

Azért persze gondoltam, hogy ha már lúd, akkor legyen kövér, és a következő menetrendet választottam ki magamnak: LHR-MUC-BUD Lufthansával, majd (hazafelé) VISSZAFELÉ már BUD-ZRH-LCY vonalat választottam, ami egyébként az árban is a legjobb volt, és gondoltam, hogy lehetőségem lesz kipróbálni két, számomra új típust, legyen az bármelyik amelyik pestre, vagy london cityre üzemel (Embraer, Avro, CS1)

Verdám:

Lufthana
D-AIUS
A320 ( sajna nem NEO )

Kép

Kép

A lábtér rendben van, nincs ok a panaszra. 7A ülés, jó kilátással.
Kép

Indulás a 3-as terminálról, ez a Star Alliance "hazája" LHR-en
Kép

Kép

Na majd még később feltolok egy pár képet. Csak lemerül a laptop. :oops: ENJOY :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.01.14. 12:40

Legfontosabb dolog: KAJA

Igaz ez egy kora reggeli járat volt, így nem mertem sört kérni a csokis süti mellé, így maradtam egy narancslénél.

Kép

Munchen airport ereszkedés közben, jó nagy kört leírva szálltunk le, amely az átszállásra jutó időt tekintve nem nagyon kedvezett nekem, de hát mit lehet tenni ilyenkor..

Kép

Gurulás közben:
Kép

Kép

Gyors útlevelezés után siettem vissza a kapuhoz, majd kiderült, hogy ugyanaz a gép fog továbbvinni, szóval még csak egy újabb lajstromot sem tudok behúzni. Na nem baj, legalább biztos lehettem benne, hogy működik rendesen, és már be van járatva. :)

Kép

Ez már a 28A, egyszerre három gépet tolnak ki.
Kép

Közben beficcent ez is, valahova Svájcba ment talán a radar alapján.
Kép

Érdekes felhők:
Kép

SÖR (elvégre már majdnem dél volt) :D :D
Kép

Ez pedig már a jó öreg Füsti park, majd pár perccel később landoltunk is a 13R-en.
Kép

Silver Circle
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:43

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: Kerekesa » 2017.01.14. 19:01

Szia Roli!
Az a Warsteiner szívgyógyszeres! :D

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2017.01.15. 20:40

Toljad Roló!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: lmg » 2017.01.15. 21:02

"Ez már a 28A, egyszerre három gépet tolnak ki." képedre elsőre azt hittem FS :) a felhők is éa a D-AIZM is megtévesztő! :)
az elég kemény, hogy ugyan azzal a géppel mész tovább. a crew is ugyan az volt? ha igen, biztosan néztek hogy hát már megint itt vagy :D

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.01.18. 01:10

Na ja a grafika nem volt tul jo sajnos. :D de a sor az tenyleg jo volt! :)

Amugy a szemelyzet ugyanaz volt, ram is csodalkoztak a beszallitasnal az ajtoban, kedvesek voltak . :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.01.19. 14:33

Na gyorsan feldobom a visszautat is.

Szoval sajnos az Avro helyett CS100 lett, de végülis hát ezzel sem repültem, úgyhogy nem voltam letörve annyira. Átszállásra nem volt sok időm, úgyhogy nem örültem amikor az ETD-kor még meg sem kezdődött a beszállítás.

De amikor beszállhattunk, akkor legalább gyorsan történt a folyamat, és nem volt semmi különös komplikáció, kb 20 perc késéssel szálltunk fel ZRH felé.

Kép

Kép

Kis aggodalomra adhatott okot, hogy ez a kis tábla nem nagyon volt kitöltve, a légialkalmassági bizonyítvány pedig kifejezetten üres volt. Kicsit utánaolvastam és ha minden igaz, akkor ezt csak december elején adta át az FAA és az EASA is a gyártónak. wow. :D

Kép

Na de lehet, hogy ezért: Alig 3 hónapos gépről van szó, mi lesz itt 10-15 év múlva? :( :(
Kép

Kép

Kép

De volt értelme az utazásnak!

Kép

Kép

Nekem nem tetszett a CSeries, kívülről nem néz ki rosszul, jók a nagy hajtóművek, de új géphez képest eléggé nyiszogott, a hajtóművek is fura hangokat hallattak, és a fékek sem adtak ki barátságos hangokat.. Egynek jó volt! ;)

Bronze Circle
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.01.05. 10:38

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: ungi92 » 2017.01.26. 08:48

Münchenben, a non sch-sch elkülönítést, hogy oldották meg? Mert írtad, hogy ugyan az a gép jött tovább Pestre, és közben átestél az útlevél ellenőrzésen. Ugyan oda kellett akkor visszamenni? Mert sch-sch járatnál ez tök jó, mert kijön az utas a gépből, és mehet is vissza. :)

Swissen a csoki, még mindig jó? :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Novemberi hazaút

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.01.27. 12:04

Az elkulonites resze ugy volt, hogy kiszallas utan felmentunk egy emeletet, majd jo sokat kellett setalni. Aztan utlevelellenorzes utan lementunk egy emeletet, es visszasetaltunk. Nem is ismertem fel eloszor, de gyanus volt, hogy tobb uzletet mar lattam kb 10 perce is. Es hat ez nem volt veletlen. :D

A csoki az finom. :D

Vissza: Repülős útibeszámolók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég