Magyar vasutak - Képek

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:33
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: kelezoli » 2016.10.24. 15:08

Az atomvonatot ne úgy képzeljétek el, mint a filmekben a sínekhez láncolt acsarkodó tüntetőkkel, meg a hőkamerával lőtt bíborszínű belsővel...
Az igazi atomvonatok kifelé mentek, amíg még a SZU-ba szállították vissza velük a kiégett fűtőanyagot Pestről. Ezek ocsmány nagy soktengelyes szürke kocsik voltak, (un: koporsók), amelyekről keringenek történetek. Mivel én Fradis voltam, és régi bútordarab fradisok vitték azokat a vonatokat is, beszélgettem velük erről sokat, és a történetek nagy része igaz is volt.
A befelé jövő vonatok jóval kevésbé veszélyesek, ezek úgy néznek ki, mint a ruszki poggyászkocsik, csak jobban megnézve látszik, hogy homlokajtajuk van, belül pedig darusín, meg hasonlók. Ezekben szállítják az új fűtőelemeket, egyszerre mindig egy reaktornyit. Egész pontosan egy reaktor harmadát, mert a fűtőelemeket 3 évig helyezgetik át a reaktorban, minden évben az év vége felé, az éves leállás alatt. Ha jól emlékszem okt-és január közt. Ekkor jön a 4 vonat is. Mivel egy fűtőelem kazetta ára 9 éve amikor Pakson jártam 24M körül járt, így valószínűleg a horribilis biztosítási érték miatt kezelik még mindig a befelé jövő vonatokat is ennyire titkosként, valamint az általános hisztéria miatt, ami az egész nukleáris energiát körülveszi. Mondjuk úgy, inkább nem reklámozza senki, abból nincs baj...
Éppen ezért én sem fogok szólni, h mikor jön, és Leslie-nek is azt ajánlom, hogy csak módjával fotózgassa a vonatot, de legalábbis sehogy, vagy a pálya mellől lehetőleg nem feltűnően. Senkinek sem hiányzik, hogy magyarázkodnia kelljen.
Minden amit leírtam hozzáférhető forrásból való, tehát aki utánanéz ennek, az még többet is találhat róluk.
5 éve egyébként a youtube-ra is töltöttek fel videót a bejövőről.
https://www.youtube.com/watch?v=P_U2UJso0UY

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2016.10.24. 16:27

a vonaton dolgozók tudják mi a szállítmány?

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:25

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: LeslieG » 2016.10.24. 19:09

@kelezoli:

Köszi, hát én csak hallottam a tanulmányaim során, hogy általában 2 havonta jön. De végülis nem is érdekel annyira, inkább a személyforgalom az, ami ezen a környéken meghatározó vasútfotózás szempontjából.
De mindenképp megfogadom írásod!

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:33
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: kelezoli » 2016.10.24. 22:01

Dálnoky Berci írta:a vonaton dolgozók tudják mi a szállítmány?

Persze, hogy tudják. Kifelé van titoktartás, de akik dolgoznak aznap mind tudják milyen vonat az.
Az alábbi képeken pedig láthatjátok is.
A Nohab mögött a kísérők kocsija, mögötte a közvetítőkocsi (védőkocsi, ami sugárzó hulladék esetében nekem viccesnek tűnik), és mögötte a koporsók.
A második képen pedig a koporsó mögött a "poggyászkocsik", amiben az új fűtőanyagot is hozzák.
A képek a fortepanon elérhetőek, publikusak. Érdekes módon már akkor is engedték lefotózni.
Kép
Kép
Amint látjátok semmi extra. Aki normálisan közeledik a témához annak legfeljebb érdekesség, de a pontos közlekedése inkább nem publikus.
Jobb ez így mindenkinek...

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2016.10.24. 22:23

Köszi Zoli :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2016.10.24. 23:52

Fuu micsoda kepek! Nagyon felelmetesek ezek a koporsok!

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2016.10.25. 08:02

- csókolom Juliska néni! hoztuk a sót!
-milyen sót?
- hát a koprsót

ez annyira szar, hogy még a humorsarokban sem fér el, de muszáj volt, hogy kijöjjön belőlem :D

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2016.10.25. 11:19

Húha. :D van baj!!

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:33
Tartózkodási hely: Gyál

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: kelezoli » 2016.10.25. 18:03

RimoRoli írta:Fuu micsoda kepek! Nagyon felelmetesek ezek a koporsok!

Talán azért, mert tudod mit visznek benne, elég nyomasztó a látványuk...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:25

Re: Magyar vasutak - Képek

HozzászólásSzerző: LeslieG » 2016.10.25. 20:32

A mai dolgokat felevenítve már semmit sem engednek itt Záhonyban, ideje lesz megigényelni a magáncélú fotózási engedélyt. Csaknem négyszer küldtek el 3 óra alatt a peronról... Pedig semmi különös nem volt.

@kelezoli:

Egy témától eltérő kérdésem lenne; nem tudod véletlenül, hogy az MFB "kártyával?" mozdonyon történő utazás miként működik? Sajnos nem tudtak engem informálni eddig a mikéntjéről, pedig oly régóta ki akarom már próbálni!
Köszi!

ElőzőKövetkező

Vissza: Vasútbarátok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég