Hozzászólás küldése

Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.07.10. 09:56

A GYSEV Zrt. legújabb Desiro motorvonata, egyelőre még csak futópróbákat végez Németországban. Az öt darab motorvonatot később az osztrák célállomások elérésére fogja használni a cég.

Kép
Flickr: Tau280

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.07.10. 10:23

Szép és letisztult formája van szerintem :) Sajnos a múlt héten amikor utaztam egy piros FLIRT-el ,pont az "én vonatom" elé feküdt be egy ember :(

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.07.10. 10:54

Az elég durva lehet. Mi történik ilyenkor?

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.07.10. 11:37

Látta,hogy jött a vonat és befeküdt a sínekre. De már esély sem volt megállni 80 km/h-ás sebességnél. Hiába volt vészfékezés mert a holttest valahol az utolsó kocsinál állt meg darabokban. Maga a gázolás az olyan volt mint amikor autóval fékezés nélkül átmegy az ember egy fekvőrendőrön. Egy erősebb huppanást lehetett hallani ahogy a szerelvény átsiklott a holttesten. Legelőször a mozdonyvezető szállt le ,de nem mert hátramenni megnézni a holtesttet. Visszaszállt a vonatra és csak annyit mondott hogy : " Húscafatok látszanak az utolsó kocsi környékén." Aztán a kaluzzal erőt vettek magukon és hátramentek megnézni hogy mi maradt a holttestből.Közben kiért a katasztrófavédelem,rendőrség,tűzoltók,mentők. Másfél órán keresztül fotózgatták a helyszínt és gondolom a holttestet is . Aztán 1,5 óra elteltével átszállítattak egy másik vonatra minket.

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.07.10. 20:47

Ez para! Én egyszer láttam ilyet, nem szép..

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.08.17. 13:08

Nocsak, mi is jön a GySEV-hez!??
Kép
Forrás: Vasútrajongók klubja FB zárt csoport

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.08.18. 15:28

Bezony. Ott van az az elso posztban is. :)

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.08.18. 15:40

Oh, és tényleg, akkor ideje ellátogatni azokra a vonalakra is, ahol aa GySEV az úr!

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.08.26. 08:46

Nem tudom, hogy érdemes lenne-e ennek egy EXP topikot létrehozni, de itt egy link vonatösszeállításokról

http://www.vonatosszeallitas.hu/vonalak ... ualis.html

Nohab mozgolódni fog a hétvégén és szeptemberben, el lehet csípni szeptemberben az Árpád motorvonatot 2x is (én pl még sosem láttam mozgás közben), gőzösnek is lesz pár etapja az elkövetkezendő hónapokban, stb.

Re: Magyar vasutak - hírek, hírképek

2016.09.28. 15:10

Vasútmodell Kiállítás és Mozdonyparádé
szeptember 29., 14:00–október 2., 16:00

Idén is megrendezik, immáron tizenkettedik alkalommal a Vasútmodell Kiállítást Békéscsabán a Vasutas Művelődési házban.
Emellett október elsején (szombaton) Mozdonyparádé lesz, a Békéscsabán közlekedő mozdonyok többsége megtekinthető lesz kívül-belül egyaránt.

Több infó: http://gerzsoltrain.com/?p=5603
Hozzászólás küldése