TC Chat - repülésrajongók, spotterek

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.09.16. 14:15

Pár napja nem repül már Pestre/Pestről a RAF Avia An-26. :( :cry:

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: lmg » 2016.09.16. 16:09

Bal írta:Pár napja nem repül már Pestre/Pestről a RAF Avia An-26. :( :cry:


hmm.... :cry:
és mi vette át a Belgrádot? Saab?

Bronze Circle
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.09.11. 08:13
Tartózkodási hely: Budapest

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: zcs » 2016.09.16. 18:58

lmg írta:
Bal írta:Pár napja nem repül már Pestre/Pestről a RAF Avia An-26. :( :cry:


hmm.... :cry:
és mi vette át a Belgrádot? Saab?


BCS943/5
most éppen 734

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.09.26. 10:42

Összeomlás szélén a Monarch?
Itt egy közlemény a Facebookról:
OFFICIAL STATEMENT: Over the weekend, there has been negative speculation about Monarch’s financial health.

Monarch is trading well and is expected to achieve an EBITDA of over £40m at the end of this financial year (October 2016). This is despite a difficult period for the holiday industry due to terrorist incidents, Brexit and the resulting devaluation of sterling.

Our flights and holidays are operating as normal, carrying Monarch customers as scheduled.

To weather tougher market conditions and to fund its ongoing growth, Monarch expects to announce a significant investment from its stakeholders in the coming days.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2016.08.07. 10:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Pisti0120 » 2016.09.27. 16:50

Csak hogy lássátok Debrecenben milyen rendszer uralkodik.
Napközben láttam ezt a hírt a facebookon: http://www.dehir.hu/debrecen/gripen-vadaszgep-hajtott-vegre-kenyszerleszallast-a-debreceni-repuloteren/2016/09/27/ , meg is örültem neki, erre nem lehet fotózni mert katonai... Ráadásul meg is lett fenyegetve mindenki hogy ha valaki mégis fotózná akkor az ellen büntetőeljárás indul... Hát ezt nem kommentálnám. Komolyan mintha a múltban élnénk. Lehozta minden média az infókat róla, de továbbra is titkos. Amióta a xanga a tulaj, azóta itt csak az idiotizmus uralkodott el, előttük lehetett ezeket is fotózni minden további nélkül.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2016.07.08. 12:47
Tartózkodási hely: Pilisborosjenő

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: lmg » 2016.09.27. 20:43

Pisti0120 írta:Csak hogy lássátok Debrecenben milyen rendszer uralkodik.
Napközben láttam ezt a hírt a facebookon: http://www.dehir.hu/debrecen/gripen-vadaszgep-hajtott-vegre-kenyszerleszallast-a-debreceni-repuloteren/2016/09/27/ , meg is örültem neki, erre nem lehet fotózni mert katonai... Ráadásul meg is lett fenyegetve mindenki hogy ha valaki mégis fotózná akkor az ellen büntetőeljárás indul... Hát ezt nem kommentálnám. Komolyan mintha a múltban élnénk. Lehozta minden média az infókat róla, de továbbra is titkos. Amióta a xanga a tulaj, azóta itt csak az idiotizmus uralkodott el, előttük lehetett ezeket is fotózni minden további nélkül.


mivel egy vadászgépről van szó amin fegyverzet is lehetett, elfogadható, hogy no photo. Járőrözni volt, elvileg nem kellene tudnunk (pláne nem az indexnek vagy origonak akik ha találnak behúzzák a képet), hogy milyen felszereléssel rója a köröket. Illetve valószínűleg a reptér szolgálatban lévő fejesei sem szerették volna, ha az ő műszakuk alatt lesz fényképes cikk az esetből.

Emellett ezt lehet értelmesen is kommunikálni, amitől a fenyegetés nagyon távol áll... sajnos itt még nem tart kis hazánk.

Kegyes bosszú, hogy majd egy kecskeméti repnapon "megsorozod" a teljes Gripen flottát :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2016.08.07. 10:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Pisti0120 » 2016.09.27. 20:54

Hát majd ha lesz újra kecskeméti repnap akkor igen. :D A gripen elvileg még mindig itt van és várhatóan holnap megy el.
Más: Ha már katonai fotózási tilalom, akkor lehetne sorolni, volga il-76, motor sich an-12, air bucharest B733, germania A321, stb, ezeket az apronról szintén tilos volt fotózni, még akkor is amikor le voltak parkolva és le voltak zárva, csak mert katonai fuvart teljesítettek. Ami ritka és érdekes gép az itt szinte mind tabu. Az hogy a személyzetet, rakományt nem lehet fotózni az egy dolog és meg is értem, nem is az érdekel engem, de itt ezeknek lehet beszélni, eredménye nincs. De szerintem ne is várjunk mást azok után hogy a biztonsági főnök kijelentette, hogy " szerencse hogy elkoptak a sportrepülősök, mert extra kockázatot jelentettek. "

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Bal » 2016.09.27. 21:54

Agyatlan idiotizmus ami Debrecenben zajlik. Amikor 3 másodperc alatt lehet a neten minden adatot leszedni a netről a Gripenről (akár a magyar gépekről), amikor Kecskeméten a kerítésen kívülről tudod lefotózni a keszit, vagy az éles riasztásról visszatérő gépet leszállóban, amikor egy repnapon körbejárod, körbefotózod, és még a fülkébe is beülhetsz a gépbe,akkor csak zokogni lehet azon az emberi hülyeségen, ami ott zajlik...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2016.08.07. 10:33
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: Pisti0120 » 2016.09.27. 22:02

Ameddig itt nem lesz komplett vezérkari és tulajdonosi váltás addig marad minden a jelen helyzetben és tovább süllyed. Na meg felemelik a díjakat, hogy a kisgépeknek ne érje meg idejönni, mert a kisgép ugyanúgy leköti az emberkapacitást mint egy nagy gép és az a reptérnek anyagilag már nem éri meg. Na a másik meg az ILS CAT II. Úgy volt hogy kaptak rá 1,2 milliárd forintot és azt mondták hozzákezdenek. Ez volt tavaly. Most megint jött egy cikk a napokban, hogy hamarosan hozzákezdenek, de kell hozzá további 1,3 milliárd. Kérdem én hova lett a kapott 1,2 milliárd? Szerintem az ILS 2-t simán meg lehetett volna csinálni abból a pénzből, de se ILS, se pénz... Ez a szomorú debreceni valóság.

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:33
Tartózkodási hely: Gyál

Re: TC Chat - repülésrajongók, spotterek

HozzászólásSzerző: kelezoli » 2016.09.29. 07:41

mivel egy vadászgépről van szó amin fegyverzet is lehetett, elfogadható, hogy no photo

Ne haragudjatok, de ezzel nem tudok egyetérteni. Miért nem lehet lefotózni egy vadászgépet, amin fegyverzet van?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kelezoli 2016.10.24. 15:10-kor.

ElőzőKövetkező

Vissza: Repülésrajongók, spotterek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég