RIAT 2022

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

RIAT 2022

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2022.07.17. 10:22

Igen.. Ez a hetedik nyaram itt a messzi hideg es esos (se) Angliaban, es meg soha nem is voltam nagyon mas repteren Londonon kivul. Katonai bazisokon meg plane, ugyhogy most vegre ugy alakult, hogy egy napra ki tudtam nezni a Royal International Air Tattoo-ra amely Julius 15-17 kozott kerult megrendezesre.

Az idei bemutato azert is volt kulonleges, mert se 2020-ban, sem pedig 21-ben nem volt az old 'rona miatt.. Na de idenre rengeteg specko dolog be volt igerve, es nagy reszuk vegul meg is jelent a bemutaton. Egyebkent nem jartam nagyon utana a dolgoknak, julius 14-en vasaroltam meg a jegyemet 15-re, sajnos a hetvegi jegyek mar elfogytak. (Pedig azt hittem, h mindenki a retro hetvegen lesz Badacsonyban... :D )

Az idojaras kivalonak tunt elsore, igaz 28-30 fok volt beigerve az allando napsutes melle. A Fairford legibazison tartott bemutato Londontol kb 100km-re van, es ha nincs autod, akkor legegyszerubben vonnattal tudod megkozeliteni Swindon varosat, ahonnan nagyon jol szervezett modon buszokkal visznek ki a repuloterre (kb plusz 30 perces ut). Az airshow jegy ezt igaz nem tartalmazta, de kedvezmenyes aron hozza lehet adni ezt az opciot es akkor sportolal rogton 3 fontot (kb 17000 Forint :oops: :oops: :D :D )

Nagyon reg nem voltam repulonapon, de imadom a feelingjet, amikor latod a tobbi fotost, es feltunik elotted a repuloter.. Majd amikor egyszer csak a semmibol kilo egy F16-os hogy gyakoroljon, es az utanegeto kirazza beloled a lelket is.. Na az egy "jot erzem"!!

Az idojaras sajna nem ugy alakult, ahogy szerettem volna, delutanra mar felhoket igert a radar. Igy a 11-kor kezdodo display-ig gyorsan lerendeztem a statikus sorokat, viszonylag szep napsutesben, aztan pedig kerestem egy idealis poziciot a palya menten. Rengeteg idiota paraszt van, 1 ember 8 szekkel, taskaval meg letraval foglalja a helyet. De amikor ezt jeleztem neki, akkor eszrevette magat es volt kedves szo nelkul osszeszednie a cuccait.

Sajnos ra kellett jonnom arra, hogy meg a 70-300mm objektiv sem er sokat a vadaszgepekre, amikor displayen fent vannak, de egy masik kollega 200-500-as obival volt, es azoktol a fotoktol sem voltam elajulva, nem tudom mi lenne az idealis mm..1000+? :( . Amugy is pezsgett az egesz.

Osszesen 3018 foto keszult 10:00 es 17:00 kozott, de inkabb ez csak a zarszerkezet koptatasara volt jo, a valogataskor kb 100 fotot valasztottam ki amit majd megszerkesztek. :geek:

Na itt egy par helipokater a foldon:

Kép

Kép

Kép

Es a levegoben:

Kép

Kép

Egy par repello:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Tovabbi fotok hamarosan! ;)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: RIAT 2022

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2022.07.17. 22:48

Erős kezdés, várjuk a folytatást :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: RIAT 2022

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2022.07.21. 00:14

Ezzel az athuzassal kezdodott meg a pogram:


Kép


Mindenki a koreai Black Eagles-tol volt elajulva, es egyebkent teljesen jogosan, nagyon jo kis paradet csaptak, nagyon durva alakzatvaltasokkal es preciz manoverekkel. A kommentar is egeszen jo pofa volt, majdnem olyan mint anno a Turkish Stars - ha emlekszik meg azokra valaki. :D
Kép

Egyik foattrakcio:

Kép

Kép

Es meg ezek a retro Saab-ok is megerkeztek, nagyon durva hangja volt foleg a Viggennek.

Kép

Kép

Jo ossze vissza rakosgatom a kepeket, ugyhogy nehogy azt higyjetek, hogy maris vege a kepvetitesnek, meg rengeteg foto kerul majd feltoltesre!

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: RIAT 2022

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2022.07.25. 20:46

Specko festesu F-15. Sajnos ezt nem lattam repulni, de penteken a displayek utan athuzott a repuloter felett egy F-15 / F-35 paros, talan Lakenheathrol erkezhettek. Hihhhhetetlen hangos, es nagy kar hogy mar egyre ritkabban latni ezt a tipust.

Kép

Kép

Kép

Hamarosan majd itt allnak a HuAF Embraerek is. (BTW miota HUNAF es nem HUAF?) :geek: :geek: :geek:
Kép

Ilyet sem lattam meg ugy igazan kozelrol:

Kép

Most egyelore ennyi. Majd ha lesz kedvem es idom meg egy par kepet megszerkesztek.

Zaraskeppen egy kis hazai:

Kép

Vissza: Repülőnapok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég