Börgöndi repülőnap 2017

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2017.09.11. 22:15

Sziasztok!

Ha szeptember eleje akkor Börgönd... szokásos jó hangulat, kb. a szokásos felhozatal és a szokásos eltévedés Székesfehérváron (idén GPS-el is!!!)
Börgöndnek az a legnagyobb előnye ami a hátránya is, nevezetesen azt hogy nem tartogat túl sok meglepetést. Amit viszont igen, azt minden évben ugyanúgy hozza. Idén sem volt ez másképp.

Most a megszokottól picit eltérően a pálya távolabbi végében töltöttem a nap nagyrészét, és mire átmentem a mára már szokásosnak mondható fűben hasalós leszállókra, addigra elment a nap úgyhogy idén ebből ennyit sikerült kihozni.

Kép

Azért remélem egyszer még a védjegyemként fogják emlegetni ezt a szöget és kompozíciót... :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
(A kép becsszó nincs elforgatva!)

Kép

Kép

Idén a Delfin is kitett magáért!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Józsa Dávid is hozta a formáját!
Kép

Kép

Veres Zoli meg... ááá hagyjuk... :D
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És természetesen a szokásos Goldtimer különítmény sem maradt el, bár róluk most kevesebb kép készült.
Kép

Kép

Nagyjából ennyi az említésre méltó fotó. Jövőre ismét megyek fűben hasalni! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára habigyuri 2017.09.11. 22:36-kor.

Silver Circle
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2016.07.08. 21:29
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: Balint0425 » 2017.09.11. 22:25

Szépek lettek!

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.09.11. 22:30

Amugy a HA-RUF nem repult?

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2017.09.11. 22:39

RimoRoli írta:Amugy a HA-RUF nem repult?


De repült egy párat ő is csak vagy lemaradtam róla vagy a fény nem volt jó vagy valami más jött közbe. Egyedül a Po-2 hiányzott de úgy tudom ő meg éppen nagyjavításon van.

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: Bal » 2017.09.11. 22:40

Jók lettek!

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.09.11. 22:50

habigyuri írta:
De repült egy párat ő is csak vagy lemaradtam róla vagy a fény nem volt jó vagy valami más jött közbe.



Jaa ertem! Emlekszem, hogy anno a szep kek eggel jo kis fotokat lehetett rola gyartani. DE a tobbi kep is azert jol nez ki (itt is) :D :)

Bronze Circle
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.05. 14:20
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: aistvan » 2017.09.12. 08:39

Gyurihoz csatlakozva én is felraknék néhány képet, ha nem nagy baj. :-)

Nekem is hasonló benyomásaim voltak a repülőnappal kapcsolatban, kevés újdonság, de a meglévő program az stabilan hozta az elvárást, jó szervezés mellett. A tavalyihoz képest talán nem volt annyira domináns a sétarepültetések minél nagyobb időfoglalása, ami mindenképpen pozitív fejlemény. Tavaly szó szerint félbeszakították a programot amiatt, hogy repülhessenek a sétarepülés miatt jelenlévő gépek.

Nekem a katonai blokk volt a legérdekesebb, látszik, hogy katonai repülőgép hiányom van, amihez biztos köze lehet a Kecskeméti repülőnapok elmaradásának, illetve annak is, hogy még ígéret sincs rá a közeli években.

A katonák nagyon fegyelmezzetek voltak, mindent nagyon szabályosan hajtottak végre, ami el is várható tőlük. A Zlin 242 például annyira messze repült a közönségtől. hogy alig lehetett fotózni. Nekem nagyon tetszett a bemutatója. Öröm lehet annak a fiatal vadászpilóta jelöltnek az élete aki ilyen géppel kezdi a repülő pályafutását.

Kép

Kép

Kép
22 / Zlin 242L

A Mi-17-es helikopter nem hajtott végre bemutató repülést, csak ejtőernyősöket szállított, a nap folyamán többször is. A közelmúltban ipari nagyjavításon átesett gép vett részt a repülőnapon.

Kép

Kép

Mindig azt szoktam mondani, hogy nem haszontalan dolog a reptereken a fűgyűjtős nyírógép. ;)

Kép
705 / Mil Mi-17

Kép
101 / Aerospatiale AS350 B Ecureuil

Bemutató repülések

Szakács Gábor remek műrepülést hajtott végre a Delfinnel. Ez egyáltalán nem annyira természetes, ahogy gondolná az ember. Minden évben külön kell kérvényezni a hatóságnál, hogy közönség előtt műrepülhessen a gép. Már többször nem kaptak engedélyt közönség előtti műrepülésre, de az idén igen. Persze amikor nem volt engedély a műrepülésre, akkor is részt vett a gép bemutatókon, de inkább áthúzások, emelkedő fordulók képezték a bemutató elemeit.
A másik érdekesség, hogy nekem még soha nem sikerült éles képet készíteni erről a gépről, ez most sem volt másképp. :-) Ez a fekete nagyon nem jön be a fotó masinámnak. :-) :-)

Kép

Kép

Kép
G-DELF / Aero L-29 Delfín

Polgári kisgépek

Kép
HA-1133 / Sárgarigó (Schleicher/Jan van der Burgt K-4M Motorlerche)

Kép
HA-EVA / Zlin-526M Trener

Kép
HA-LFL / Soko-Aerospatiale SA.341G Gazelle

Kép
N540XX / MXR Technologies MXS

Az utóbbi idők egyik politiai főszereplője :-)
Kép
HA-FLY / Bell 206L-3 Long Ranger III

Kép
HA-RUF / Rubik R-18c/1 Kánya

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Börgöndi repülőnap 2017

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2017.09.16. 20:37

@Habigyuri
jövőre szeretnék én is veled hasalni :D

Vissza: Repülőnapok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég