NATO Tiger Meet 2018

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: czejczej » 2018.06.09. 11:37

Május akkor Tiger Meet (kivéve ha valami elérhetetlen helyen van :D ). Az idei kiadás Poznanban volt így a "nyári" otthon létemet összekötöttem egy pár napos kirucanással lengyelbe :) 2 Napot voltam ott 1 kint a kerítésnél, 1 pedig bent a spotter napon. A kinti napon az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk így azokat most gyorsan le is zavarom mert a pénteki nappal kapcsolatban lesz egy hosszabb "hiszti" :lol:

Luftwaffe Tonka indulóban, mielőtt a gépet fel tudtam volna emelni rá csak az egyik fáklya égett így bánom, hogy azt a momentumot buktam :(

Kép

J-5233
F/A-18D
Swiss Air Force

Kép

J-5011
F/A-18C
Swiss Air Force

Kép

J-882
F-16BM
Belgian Air Force
A hátsó ülés alá az van felpingálva hogy "crewchief Alex goes F-35" szóval a haverja már le is adta a 16-ost és megy a training a hamarosan érkező F-35-ösre

Kép

4042
F-16C
Polish Air Force

Kép

45+56
Panavia Tornado
Luftwaffe

Kép

LX-N90447
E-3 Sentry
NATO

Kép

J-003
F-16AM
Belgian Air Force

Kép

A vacak idős képekből szerintem ennyi elég, talán még sok is szóval folyt. köv. :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2018.06.09. 18:46

Kar hogy mindenki az F35-ost erolteti.. De amig vannak ilyen rendes gepek addig jo!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: czejczej » 2018.06.10. 12:56

RimoRoli írta:Kar hogy mindenki az F35-ost erolteti.. De amig vannak ilyen rendes gepek addig jo!


Sajnos Roló már most se sok értelmes gép van szerintem :D a mostani felhozatalból nekem csak a Tonka meg a Hornet ami bejön, a többi nekem kinézetileg nem jön már be, meg ez az egyen szürke világ...


Na de akkor jöjjön a "hiszti" rész a Spotternapról. Az elmúlt pár évben láttátok már tőlem, hogy milyen szokott lenni egy ilyen nap. Jó oldalon, kegyetlen közel a gépekhez, lényegében ezt totálba elk*rták most. A Tiger Meet részlegnek megvan a saját szervezője az ilyen napokra, de az idén Polákék azt mondták, hogy a-a majd mi megszervezzük magunknak, nem is lenne gond ezzel...de! A "spotterkarám" egy kb 300 méteres szakasz lett ahova pénz reményében 1200 embert sűrítettek be...gondolhatod mekkora "harc" ment egy jó helyért egyből. Na de ne szaladjunk ennyire előre...vissza márciusba...kikerült egy kép a netre, hogy a pálya északi részére fognak minket rakni, egyből ment a háborgás, hogy ugye ez csak vicc, a polákok csak annyit válaszoltak, hogy majd a helyszínen meglátjuk, hogy hol lesz a végleges hely. Gondolhatjátok hol lett...igen az északi oldalon, ellenfényes fos helyen.... Aztán a második nagy kérdőjel, hogy ezt mégis, hogy a francba? A jegyek sorszámozottak és névre szólóak voltak, az agyon művelt polák kiskatonák meg ész nélkül osztották one by one alapon a jegyeket, mázlira volt pár spotter aki észre vette és kb 250-300 jegy után észrevették hogy figyelni kéne kinek is adják kinek a jegyét. Mázlira én megkaptam a sajátomat így már. Aztán időzítés, a levél szerint 7-kor kezdődött (volna) a jegyek osztása, erre nagy nehezen 8 után nem sokkal elkezdődött a procedúra, 9:30-kor én még a fasorban sem voltam, 10-re sikerült beérni a karámba és akkor mehet a harc a helyért...na nem egy oldalsó üres helyre mentem így nincs igazán side on képem de pár fél segges annál inkább. Így statik közelébe egyáltalán nem jutottunk csak pár bennfentes polák sptter, a kaja, és csapatok cuccai nagyon gyér volt, csak pár sátorka...egyszerűen fos volt. Szóval a "hiszti" lezárásaként a Polákok úgy elbaszták ahogy lehetett, szar hely, szar procedúra. Remélem tanultak belőle és soha többet nem szervezik ezt!


De akkor legyen pár kép a precízen elcseszett lokációról :D

2602
L410
CzAF
Kép

Kép

30 fok, 275mm ennyire volt a legközelebbi statik hely tőlünk.

Kép

D-CGFE
Learjet 36A
GFD - a célgép

Kép

Kép

A mi 43-asunk volt az első vadász aki felment a nap folyamán :)

43
Jas-39D Gripen
HuAF

Kép

37
Jas-39C Gripen
HuAF

Kép

Kép

36
Jas-39C Gripen
HuAF

Kép

38
Jas-39C Gripen
HuAF

Kép

folyt. köv. :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: Bal » 2018.06.10. 22:00

Ha meg még jó fények is lettek volna, akkor lett volna nagy az anyázás, hogy 7 helyett 10-kor jut be az ember!

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: czejczej » 2018.06.12. 20:35

Bal írta:Ha meg még jó fények is lettek volna, akkor lett volna nagy az anyázás, hogy 7 helyett 10-kor jut be az ember!


Ez így van Bal! És úgy, hogy 10:30-kor kezdődtek az első hullám kirepülési így volt olyan aki még azután érkezett, hogy már az első gépek bőven a Balti-tenger felett voltak. Mint korábban is mondtam ez egy ultra nagy baki volt a polákoktól, kb már az első óra után már mindenki panaszkodott, hogy milyen szar az egész, hogy így lett megszervezve, bárcsak a kerítésen kívül maradtam volna és legalább jó fényekben fotózhattak volna

J-5016
F/A-18C Hornet
Swiss Air Force

Kép

J-5025
F/A-18C Hornet
Swiss Air Force

Kép

Kép

42
Rafale M
French Navy

Kép

Kép

folyt. köv.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: czejczej » 2018.06.17. 21:31

Akkor jöjjön a folytatás mivel pár napig alig tudtam leülni a gép elé :)

36-40
Eurofighter Typhoon
Italian Air Force

Kép

36-46
Eurofighter Typhoon
Italian Air Force

Kép

30+72
Eurofighter Typhoon
Luftwaffe

Kép

31+00
Eurofighter Typhoon
Luftwaffe

Az egyetlen teljes normális festés ami született idénre :) Ghost Tiger :)

Kép

Kép

Most ez egy mini Tiffy fest lett :) folyt. köv. :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: NATO Tiger Meet 2018

HozzászólásSzerző: Bal » 2018.06.17. 22:22

Zöld tigris? Sose voltak normálisak... :D

Vissza: Repülőnapok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég