Elhagyott helyek

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.01.28. 21:49

Remélem skacok nem baj ha nyitok itt egy ilyen részt :) valamennyire különlegességnek számítanak szerintem az elhagyott városok/bázisok, ha esetleg gond az illetékes törölje nyugodtan :)

A napokban elkezdtem keresgélni elhagyott helyek után egy fotó projektem miatt és mivel katonai témájú lesz a fotózás így úgy gondoltam egy alapból katonai környezetben szeretném véghez vinni az egészet, így hosszas keresgélés közben bukkantam rá a kb 5 éve (de jó része már lassan 10-12 éve elhagyott) bezárt RAF Upwood bázisra. Először is engem lehangolt az hogy mennyire barbár emberek laknak a földön...tele graffitiivel minden és több helyen gyújtogatásnak a nyomai vannak...magát a helyet alkalmasnak találtam a fotózásra az és későbbi részében az évben ki lesz használva a hely :) Mivel fél 2-kor végeztem és majd' 1 óra odajutni nem sok időm volt így főleg gyors tempóban sétáltam át a helyet mielőtt besötétedett volna :) Itt egy pár kép a helyről :) Sajnos az épületek eredeti rendeltetéséről nem tudok semmit így nem akarom oda írni mi mi lehetett anno.

Kép

Kép

Kép

2 tankot is ott hátrahagytak a bezárásnál...meglettek szégyenítve teljesen :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ennek a toronynak a tetejére fellehet mászni, de mivel egyedül voltam nem akartam bekockáztatni, hogy a benti vaslétrával lesz valami azt ott maradok aztán kérdés mikor találnak meg, majd legközelebb :)

Kép

Amennyiben nem zavaróak az ilyen képek akkor lehet megcsinálom ide a tavaly augusztusi csernobili túrámat is ha van rá igény :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:21
Tartózkodási hely: Győr

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: GBalint » 2017.01.29. 18:13

Szerintem nagyon jók! Jöhetnek hasonló témájúak bátran :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.05. 14:40

GBalint írta:Szerintem nagyon jók! Jöhetnek hasonló témájúak bátran :)


Köszi :) akkor elkezdem a több részre szedett Csernobilos utat :D

A túráról röviden:
2016 Aug 28-án voltam a zónában a Chernobylwel.com szervezésében. Az időjárás szikrázó napsütés és 35 fok volt majd megsültem mert rövid gatya pólóban nem lehet bemenni, teljesen zárt öltözéket kell viselni.

A túra maga Kievből indult ahonnan kb 2 óra utazás volt eljutni a 30km-es ellenőrző ponthoz ahol mindenkinek leellenőrizték az útlevelet valamint átvizsgálták a járművet, hogy nincs e benne olyan amit nem szabad bevinni a zónába. A határon természetesen fegyveres őrök állnak plusz a túra vezető is egy hivatali személy, hivatalosan tilos fotózni itt :D Egyedül amit szab az egy emlék fal ahol a zónáról van egy tájékoztatás, hogy mi is történt mekkora terület

Kép

Kép

Az ellenőrzés után elég lassan lehet tovább haladni mert az utak nincsenek már a legjobb állapotban, az első megálló egy kis falucska (vagyis ami maradt belőle)

Kép

Kép

Nem tudom milyen könyv lehet mert egy szót nem beszélek oroszul/ukránul de valami iskolainak tűnhet és milyen barátságos a rakéta, a romboló meg a tank benne :D

Kép

Ez állítólag egy utca volt 30 ével ezelőtt még :) ma már csak egy kis erdei útnak tűnik.

Kép

Kép

Kép

folyt. köv. :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 813
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2017.02.05. 17:09

Nagyon jók, toljad a többit is! Főleg Csernobil érdekel :)
Ukránul nem tudok, de a könyvben egy vers olvasható a hadseregről. A könyv fölötti képen pedig egy élelmiszerüzlet (ПРОДУКТЫ). Volt valamikor.

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.02.06. 11:48

Na ez igen! Eég para hely..

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.06. 23:06

Tushka154 írta:Nagyon jók, toljad a többit is! Főleg Csernobil érdekel :)
Ukránul nem tudok, de a könyvben egy vers olvasható a hadseregről. A könyv fölötti képen pedig egy élelmiszerüzlet (ПРОДУКТЫ). Volt valamikor.


Köszi, én még ennyit sem tudok :D Igen arra akkor jól emlékeztem, hogy boltnak volt titulálva az épület :)

RimoRoli írta:Na ez igen! Eég para hely..


:D para? Én inkább azt mondanám, hogy van egy szokatlan hangulata :)

A következő megálló Csernobil város volt

Kép

Kép

Még hogy a BKV buszai elavultak :)

Kép

A tűzoltók emlékműve akik elsők voltak a helyszínen

Kép

Kép

Kép

a város mellett van egy öböl a Dnyeperen ahol hajó roncsok vannak mert annyira sugárzóak, hogy a mai napig nem érdemes a közelükbe menni, de ennek ellenére azt mondták, hogy a víz távolabb tőlük nem sugároz és a katonák/tűzoltók akik bent vannak/voltak a zónában az utóbbi 10 évben rendszeresen fürdenek az öbölben. Én személyszerint rettegek a mély víztől főleg aminek nem látom az alját, itt meg még a mutánscápák is rátennének egy lapáttal :D maradok 15 méterre a parttól inkább :D

Kép

Kép

Még ebéd előtt jött egy kis kiállítás azokról a robotokról amik a mentesítés során használva voltak az erőműnél, mindegyik eredeti darab, nem érdemes letapizni őket mert hamar megkapod a súlyos dózist ami már árthat. Ezekből most kettőt mutatnék:

Kép

Kép

folyt. köv. :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2017.02.09. 00:03

Angol nyelvu volt az idegenvezetes? Vagy vmi fulesen keresztul ment a kommunikacio?

Tenyleg erdekes dolgok lehetnek a vizben, en sem mennek be. Lehet, hogy a hajok is inkabb mar a Transformers vmelyik reszeben szerepelnek par ev mulva. :D :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.10. 16:47

RimoRoli írta:Angol nyelvu volt az idegenvezetes? Vagy vmi fulesen keresztul ment a kommunikacio?

Tenyleg erdekes dolgok lehetnek a vizben, en sem mennek be. Lehet, hogy a hajok is inkabb mar a Transformers vmelyik reszeben szerepelnek par ev mulva. :D :D


Roli, teljesen angol nyelven folyt a vezetés, mint említettem a hölgy valamelyik minisztériumtól (vagy mitől) van (mint az összes többi túra vezető is hivatali személy), de folyékonyan beszél angolul és franciául ebben az esetben :)

Amennyiben láttad a 3. részt akkor erre már meg is van a válaszod :D

Nem messze a parttól van egy múzeum, de ez csak évente csak a beleset idejekor nyit ki és főleg az állami vezetők/küldöttek tekintik meg, halandó ember kb be sem jut

Kép

Van egy hosszú föld út a 2 oldalán város táblákkal, amely azokat a városokat/falvakat jelöli amelyek a katasztrófa sújtotta területen található és ki lettek telepítve.

Kép

De csak az egyik irányból "szép" a történet, a táblát túloldalain a városok nevei szerepelnek fekete alapon vörös csíkkal áthúzva ezzel jelezve, hogy a település örökre kihalt

Kép

Az út "halál" oldalán végig menve a végén található a Wormwood emlékmű, ami 2 részből áll, az egyik egy beton ból készült térkép a 30km-es zónával és egy megemelt résszel a 10km-es zónáról, ezen a beton térképen minden egyes települést egy mécses hely jelöl. Valamint egy trombitát fújó angyal szobor. És itt jön a biblia a képbe ami a Wormwood avagy Üröm nevű csillagot amely a Jelenések könyvében a 3. angyal trombita szója után pusztít.

Kép

Most vettem észre, hogy úton Chernobyl város felé kihagytam pár képet így jöjjenek azok előbb :) A hely anno a Szovjetunió egy legtitkosabb létesítménye volt. Sokan úgy gondolják, hogy a atomerőmű is e miatt épült ide. A létesítmény neve DUGA-3 vagy néha sokan Chernobyl-2-ként említi. Egy 3 egységből álló radar rendszer amelynek 2 része a mai Ukrajna területén 1 pedig valahol nyugat-Oroszországban található. Nyugaton pedig az orosz fakopács bece-/gyúnevet kapta. A radar funkcionalitásában egy horizonton túli radar ami annyit tesz, hogy az előtt látja a szovjetunió felé tartó interkontinentális rakétákat minthogy az a horizont fölé emelkedne. A fakopács nevet azért kapta mert a jel amit kibocsájt az egy fakpoács kopácslához hasonlít. Szerencsére éles helyzetben sosem volt alkalmazva a radar, de a tesztek során a Fekete-tenger partjára telepített egység sikeresen észlelt és követett egy Baikonourból kilőtt rakétát ami baráti alapon is 2500km-re van egymástól. Magához a radarhoz egy kisebb település tartozott a bázison dolgozók és családjaik számára ami nagyjából 1000 főt tett ki. A bázis annyira fontos volt a szovjeteknek, hogy a baleset után milliókat (vagy inkább milliárdokat) költöttek rá, hogy sugármentesítve legyen a hely így ez a hely egy totál sugárzás mentes terület. Az ukránok gondolkoznak a lebontásán mert milliókat ér a fémszerkezet és mint mondtam nem sugároz.

A bázis kapu

Kép

Szovjet propaganda a falra festve

Kép

Egy kicsit megkopott őrtorony a fegyver raktár épülete mellett

Kép

A radar méretei már számokban is hatalmas...800 méter hosszú és 150 méter magas

Kép

Kép

Kép

Aki megszédült a méretek láttán annak itt egy pad, hogy leülhessen :)

Kép

folyt. köv :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Bal » 2017.02.11. 07:57

Brutál ez a radar!

Silver Circle
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.07.07. 21:16

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Dálnoky Berci » 2017.02.11. 14:33

ezt megnézném én is...

Következő

Vissza: Kreatív fotók, különlegességek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég