Elhagyott helyek

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.11. 21:46

Bal írta:Brutál ez a radar!


Úgy bizony Bal! Egyszerűen egy kis semminek érzed magad amikor mellé állsz, brutális méretei vannak.

Dálnoky Berci írta:ezt megnézném én is...


Csak ajánlani tudom!

A következő megálló egy olyan falu volt ahol az óvoda kivételével minden más ellett dózerolva, mivel ez volt az egyetlen tégla épület, mert a fa megtartja a sugárzást :/

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bent sötét volt így nem láttam pontosan mit fotózok, de elhihetitek amikor megláttam a kijelzőn a vaku után hátraléptem kettőt és megállt bennem az ütő egy pillanatra

Kép

Kép

Az épülethez 1 út van be mellette az erdőbe nem ajánlatos bemenni mert már ennél a táblánál a sugárzás limit 15x-se van

Kép

folyt. köv. :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.02.24. 17:03

Az elmúlt napokban eléggé elvoltam havazva így ezért maradt ki a folytatás így mára jöjjön talán a túra legérdekesebb része az erőmű és a környéke :) Mondhatni mázlim van, hogy még láthattam az eredeti épületet az új tető nélkül mert 3 hónappal a látogatásom után került a helyére a kb 100 évre tervezett új sugárzás védelmi tető :)

Kép

A kb 90%-osan kész lévő 5-ös reaktor épülete, akkora a sugárzás a mai napig hogy alig 1 óra alatt halálos mennyiséget kapsz ott mellette

Kép

Mivel az 5. és a 6. reaktor még nagyobb teljesítményű lett volna így a kis kémények nem lettek volna elegek hanem az atomerőműhöz "illő" hatalmas hűtőtornyok lettek volna építve. Lehet már most az 5-6 reaktor terve páratoknak új de mint kiderült még ez is semmi, amennyiben nem lett volna a baleset akkor összesen 12 reaktor lett volna kiépítve ezen a helyen mellyel a világ legnagyobb atomerőműve lehetett volna

Kép

Bal oldalon az új tető

Kép

Sajnos a terrorizmus ide is eljutott, az erőmű mellett tilos a reaktoron és az új tetőn kívül bármi másnak a fotózása biztonsági kockázatok miatt. A bal oldalon belógó épület (meg még jobban balra van egy ugyan ilyen épület) ahol a már elhasznált fűtőelemeket tárolják.

Kép

Mennyi az annyi?? a normál háttérsugárzás az 0,16 körül van a normál érték határ pedig 0,30 itt meg 4,64 volt reaktor mellett ami kb 15x határtúllépést jelent (volt egy hotspot ahova elvitt a hölgy, ha ott maradtam volna 1 óra alatt akkora sugár terhelés ért volna amennyi ahhoz kell, hogy biztosan a sugárzástól alakuljon ki a rák nálam (egy év alatt érjen ennyi sugárzás) vagy amennyit egy atomerőművi dolgozó 5 év alatt kap meg

Kép

Az erőmű és előtte az emlékmű az áldozatokra emlékezve

Kép

folyt. köv. :)

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.07.07. 19:26

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Wheeler » 2017.03.01. 17:20

Várjuk ám!!! :D Abba ne hagyd!
"Ha egyszer megízlelted a repülést, utána úgy fogsz járni a földön, hogy szemed az eget fürkészi, mert ott voltál fent és oda vágysz vissza."

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.03.01. 21:03

Wheeler írta:Várjuk ám!!! :D Abba ne hagyd!


Nyugi Zsolti! :D jön csak alig férek géphez a meló mellett :) De jöjjön akkor a folytatás :P

Az erőmű után volt egy ebéd (vagy előtte :?: :?: ) mivel nem vagyok egy kajámat fotózgató illető (inkább bezabálom) így arról nincs kép, de az biztos, hogy finom volt :) kivolt az asztalra kezdésként rakva kenyér, vaj, párizsi, jó öreg úttörős reggeli zöldséggel meg sajttal, aztán jött egy leves amit én gulyás leveshez hasonlítanám de sokkal sűrűbb volt, majd krumplival tálalva ha jól emlékszem valami szárnyas hús. A kajára nem emlékezni kell hanem enni :D Na de utána a nap maradék része Pripyat-ban volt eltöltve.

A város maga az erőmű miatt lett kialakítva és a szovjet mintát követte (ki gondolta volna? :D ) és ezáltal a szovjetúnió egyik legmodernebb és úgymond "álomvárosának" számított. Ma már csak roskadozó épületek vannak minden felé a városban, több helyen is a természet már erősebb mind a beton.

Na de akkor a belépés a városba a neves táblánál, sokan mondták már, hogy a sugárzás táblát oda ps-eltem de mielőtt itt is valaki megszólalna nem az ott volt! :D

Kép

A gazosba én csak akkor mernék bemenni ha az a célom, hogy zölden világítsak és nőjön még egy fa....m :D

Kép

Na ebből a telefon fülkéből nem fogja többé a KGB-s ügynök moszkvát hívni...

Kép

Van itt köztünk Call of Duty mániás? Nekik nem kell elmagyarázni a helyet, viszont egy kis csalódás éri őket ;) nem teljesen úgy nézki ahogy a játékban, pl ahol valójában kiugrotok a kötéllel ott valójában egy lépcső van lefelé :)

Kép

Na meg az erős mű sem úgy van ahogy a játékban :) hivatalosan 2012 vagy 2013 óta nem lehet épületekbe bemenni mert életveszélyes, mondani se kell, hogy a túravezető csajszit nem kellett 2x kérni és már mentünk is felfelé :)

Kép

Ahol egykor egy tér volt ott ma már egy ritkásabb erdő áll lassan :)

Kép

Az épületen belül sem fényesebb a helyzet...igen ez a felső szinten van és már itt burjánzik a növényzet

Kép

A fák már a híres neves óriáskereket is szó nélkül eltakarják

Kép

Páran már lehet feltettétek magatokban a kérdést miért üres minden? A válasz a legegyszerűbb: tolvajok...a baleset után nem sokkal sokan belógtak a területre és vittek mindent amit csak lehetett, így előfordulhat, hogy a lelopott radiátor magyarba került és a mai napig ott sugárzik valakinek a házában...komolyra fordítva a szót szó szerint nem maradt semmi egyes épületekben, a hotelben pár ablak kivételével meg egy-két haszontalan dolog kivételével nem maradt semmi az összes bútor és mi egymás felszívódott.

folyt. köv. :)

Bronze Circle
Avatar
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2016.07.07. 09:47
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: VargaBence » 2017.03.02. 19:03

Eszméletlen ez a csernobili beszámoló! Sose hagyd abba! :) Engem nagyon vonz ez téma, bár nem tudom, bevállalnám-e a túrát. Minden elismerésem! :D

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2016.07.10. 16:09
Tartózkodási hely: AMS

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: czejczej » 2017.03.05. 22:37

VargaBence írta:Eszméletlen ez a csernobili beszámoló! Sose hagyd abba! :) Engem nagyon vonz ez téma, bár nem tudom, bevállalnám-e a túrát. Minden elismerésem! :D


Köszi :) ha lenne annyi anyag sosem hagynám abba, de egy napba nem fér bele egy életre való anyag :D eleinte én is így voltam mivel nem tudtam mire számítsak, aztán egyszer csak tököt növesztettem és azt mondtam, hogy most vagy soha :) De ajánlani tudom csak, amint látod én is élek és nem világítok zölden :D

Egy kisebb renoválás ráférne a szállodára :)

Kép

Egy zuhany itt és mindjárt zölden fogsz világítani 5 szemmel :D

Kép

Az egyetlen előlény amit az egész túra alatt láttam!

Kép

Itt sem fognak egy hamar ebédet főzni nekünk :)

Kép

Kép

Kép

A helyi művház belseje:

Kép

Kép

Kép

Call of Duty fanoknak ez az oszlop sor is nagyon ismerős lehet ;)

Kép

A pincében van pár faja festmény is ;)

Kép

Tanulni, tanulni, tanulni...valószínűleg ebből a balesetből tanultak!

Kép

folyt. köv. :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Bal » 2017.03.06. 10:03

Én csak azt nem értem, hogy itt az épületek nagy része úgy néz ki, mint amik bontás előtt állnak. Azaz nagyon sok mindet már kiszedtek belőlük. Lásd pl. az a lépcsőház, ahol a korlát le van bontva. Ehhez képest pedig azt lehetett eddig tudni, hogy a baleset után 3 nappal ürítették ki teljesen a települést, és az ott lakóknak csak néhány órájuk volt összepakolni. Akkor meg ki és mikor bontotta le a korlátokat, ajtókat, ablakokat, burkolatokat?

Bronze Circle
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016.08.14. 14:29

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: rmiki » 2017.03.06. 16:16

Fosztogatók járták a várost rendszeresen pár évvel az evakuálás után. Múltkor valami riportban mondták, hogy sok embernek lehet a mai napig otthon pl. olyan radiátor ami Pripyat-ból származik.A fekete piacon jó áron hozzájutottak és még ma is az egész család a mellett melegszik.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2017.03.06. 22:05

rmiki írta: még ma is az egész család a mellett melegszik


Ráadásul úgy hogy be sincs kötve a fűtő rendszerbe. Egyszerűen le van támasztva a szoba egyik sarkában! :)

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.07.07. 10:33
Tartózkodási hely: Budapest, XVIII.

Re: Elhagyott helyek

HozzászólásSzerző: Bal » 2017.03.06. 22:08

Ez nagy volt Gyuri! :-D

ElőzőKövetkező

Vissza: Kreatív fotók, különlegességek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég