2019 Highlights

Golden Circle
Avatar
Hozzászólások: 810
Csatlakozott: 2016.07.08. 07:41
Tartózkodási hely: Budapest

2019 Highlights

HozzászólásSzerző: Tushka154 » 2019.12.28. 11:36

It's that time of the year again!

Én úgy döntöttem hogy havi bontásban mutatom meg a számomra legérdekesebb képeket az évből.

Január
Nem kérdés, az év első hónapjának csúcspontja a Kecskemétre érkező Kandahári Fogoly volt:

Kép Kép Kép
Aviacon Zitotrans
Ilyushin Il-76TD
RA-76842
Kecskemet AFB (LHKE)
2019.01.07.

Február
A Motor Zaporozsje kézilabdacsapat charterjárata, ami meglehetősen alacsonyan érkezett a 31R futópályára (minőség miatt csak kisebb méretben):

Kép
UR-14005
Motor Sich Airlines
Antonov An-140
BUD/LHBP
2019.02.16.

Március
A tavasz első hónapjára is egy szovjet gyártmány jutott, szintén ukrán színekben:

Kép Kép
UR-CGV
Ukraine Air Alliance
Antonov An-12BK
BUD/LHBP
2019.03.24.

Április
Ez volt az első hónap, amikor nehéz volt a döntés, melyik gép kerüljön bele a válogatásba.
Volt Ruszlán, Bahrein-i 747-es, több common légitársaság festett gépe jól fotózható körülmények között, mégis úgy érzem ez a sorozat érdemli meg, hogy bekerüljön a válogatásba, mivel egyedi és vissza nem térő alkalom volt:

Kép Kép Kép Kép
G-TCSX
TAG Aviation (UK) Ltd ("Four Seasons" livery)
Boeing 757-2K2
BUD/LHBP
2019.04.11.

Május
Úgy látszik ez az év (legalábbis az első fele) az orosz vasakról szól :D Ráadásul erre a fotóra jutott szinte mindenből, ami a válogatás előző elemeiben egyenként fellelhető volt:
  • Szovjet gép
  • Sötét festés
  • Éjszaka fotózva
  • Sportesemény kapcsán

A Rosztov-Don női kézilabdacsapat járata a Győri ETO elleni BL-döntő elvesztése után.
Érkezőben ugyanitt tisztább képet lehetett volna róla csinálni, de munka miatt erre nem volt lehetőségem, így maradt a több órás várakozás és ez a szerényebb minőségű végeredmény:

Kép
RA-42445
Sirius-Aero
Yakovlev Yak-42D

Június
Ebből a hónapból se egyszerű kiválasztani a top fotót, a teljesség igénye nélkül volt:
  • Atlas Air utasos 747-400
  • Bécsi szpottertúra rengeteg új légitársaság/kombó begyűjtésével (lsd. itt)
  • Shanghai Airlines járatnyitás vízsugaras köszöntéssel (és egy kis szépséghibával)
  • USAF C-17
  • Omni 767-300

E kettő közül nem tudtam választani, így mindkettő bekerült a válogatásba:
  • A világ egyetlen Business Jet Dreamliner-e
  • A Magyar Honvédség An-26-osa, amiről úgy hallottam nem volt érvényes légialkalmasságija, így hatalmas meglepetés volt repülni látni

Kép
2-DEER
Deer Jet
Boeing 787-8(BBJ)
BUD/LHBP
2019.06.14.

Kép
406
Hungarian Air Force
Antonov An-26
BUD/LHBP
2019.06.25.

Július
Itt nem volt nehéz dolgom, mivel kevesebbet is fotóztam.
Hogy miért ő? Egyrészt mert ritkaság errefelé, másrészt a kihalófélben lévő típus miatt:

Kép
TS-IOP
Tunisair ("Retro" livery)
Boeing 737-6H3
BUD/LHBP
2019.07.16.

Augusztus
Ismét egy nehezebb hónap válogatás szempontjából, még úgy is, hogy teljesen kivontam magam az augusztus 20-ai katonai bemutató körüli felhajtásból.
Ő is a meglepetés-faktor miatt került kiválasztásra:

Kép
OK-WYI
Czech Republic - Civil Aviation Authority
Let L-410UVP-E Turbolet
BUD/LHBP
2019.08.18.

Szeptember
Ebben a hónapban itthon nem fotóztam semmit, viszont életemben először eljutottam Londonba.
A teljes túrabeszámolót itt olvashatjátok, nekem a minimálisan kitűzött cél ő volt:

Kép Kép
G-BNLY
British Airways ("Landor (1984-1997) retro" livery)
Boeing 747-436
LHR/EGLL
2019.09.08.

Október
Ezért a ritkaságért a sógorokhoz kellett menni, a köd alaposan megizzasztott szerkesztésnél:

Kép Kép
N311AG
Gordon P. & Ann G. Getty
Boeing 727-17
VIE/LOWW
2019.10.19.

November
Ez a hónap legyen a múzeális nagyvasaké.
Egyrészt LCAladárt még nem fotóztam a 2-es terminálnál állva, másrészt LCGéza pilótafülkéje saját fényeinek segítségével úszott ismét fényárban:

Kép Kép
HA-LCA | HA-LCG
Malév - Hungarian Airlines
Tupolev Tu-154B-2
BUD/LHBP | Aeropark Budapest

December
Év végére pedig jöjjenek azok a repülőgépek, amiket nem csak fotózhatok, de már vezethetek is (igaz még csak oktatói felügyelettel :roll: De lesz ez még így se 8-) ):

Kép Kép
HA-BHI | HA-BEG
Malév Aero Club
Reims/Cessna F150J | FA150K
Dunakeszi Airfield (LHDK)
2019.12.27.

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016.07.07. 20:57
Tartózkodási hely: XVII. kerület

Re: 2019 Highlights

HozzászólásSzerző: habigyuri » 2019.12.30. 14:07

Halihó!

Danival ellentétben én maradok az éves TOP10-nél, már csak azért is mert idén több olyan hónap is volt amikor egész egyszerűen nem jutottam ki sehova. Sőt, idén több képet lőttem külföldön mint Feráson, szóval ebből a szempontból is rendhagyó az év. Kezdeném mindjárt a Müncheni Security Conference-szel ami a vártnál is jobban sikerült, hiszen az alapvető érdekességeken meg a 3 napnyi szikrázó napsütésen kívül bőven beesett a zsákba pár egyéb érdekesség is.

Őt például papíron már Tatabányánál kipipáltuk, de persze meg is kellett lőni kiérkezés után. Mindenesetre jó érzés volt úgy megtenni a távot hogy tudtuk, ez már jó eséllyel meglesz! :)

Kép

A következő 4 fotó is ezen a túrán készült, különösebb kommentár nélkül:

Kép

Kép

Kép

Kép

Tavasszal már itthonra is jutott néhány érdekesség, és bár egy Qatar A380 önmagában nem akkora szám, de LHBP-n egy darabig még biztosan nem fogjuk látni, ráadásul az a bénázás amit lerendeztek vele indulás előtt, különösen emlékezetessé teszi. Végül Kilo-ról ment el hátszélben ami egy kellemesen késői emelést eredményezett:

Kép

A következő fotót Dani már indulóban feltette. Én az érkezést választottam annak ellenére hogy a körülmények nem voltak éppen ideálisak. Életem első, és könnyen lehet hogy utolsó Yak-42-ese!

Kép

Nyáron ismét Zakynthos gyönyörű szigetén sikerült eltölteni egy hetet és idén ezúttal egy fokkal jobban sikerült a fotózás is. A fotópozíció még mindig nagy kedvenc, ráadásul már felkerült a spotterguide.net-re is, a típus szintén kedvenc, a társaság meg azóta bedőlt, ezért különösen értékes fotó számomra:

Kép

Ha szeptember akkor Börgönd, ha börgönd akkor fűben hasalós kreatív leszállózás... :)

Kép

Végül de nem utolsó sorban az Athéni túráról a legújabb szerelem. Volotea 717. A túra kedvenc képe lett. Bár nagyon sok jó fotó összejött mégis csak ezt az egyet tudom kiemelni a sorból. Na meg a társaságot mert a hangulat talán még a fotózásnál is jobb volt itt! :)

Kép

Részemről ennyi. Meglátjuk mit hoz 2020, azon kívül hogy 2x-es apuka leszek így feltehetően még kevesebb időm lesz a repülőkre... :D

Vissza: Napi fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég