Budapesti meglepetések...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Budapesti meglepetések...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2019.08.22. 11:59

Igen, fotózás szempontjából számomra továbbra is "külföld" a budapesti reptér... ;)

Rég terveztem már az idei fotózást, de "lekéstem" a pályazár időszakát és folyamatosan tologattam az időpontot, mire múlt héten végre több napot voltunk otthon, így "kimenőt" kaptam a családtól és már hajnalban a reptér volt az úticél.
Az első gép, ami feltűnt, az a HA-LIX volt. Földön már sikerült néhányszor fotózgatni, de repülni még sosem láttam, itt viszont felcsillant a remény, hogy hátha...
Kép

A másik gép, amit szerettem volna látni, az a Shanghai Dreamliner-e, de a menetrend miatt csak abban bízhattam, hogy késik, és késett :) (mint sajnos a napfény is :( )
Kép

Rövidesen megérkeztek a reggeli amerikai járatok is és egy "különlegesség" (legalábbis nekem):
Kép
Kép
Kép

A délelőtt további részét már a Cargodombon töltöttük, ahol időnként még a nap is kisütött.
Kép
Kép
Kép
Kép

Itt már "megérkezett" az infó, miszerint a Li-2 kétszer is repülni fog, így egy régi álmom válhat valóra, valamint egy cargo gép érkezik...
Kép
Kép

A Cargodombon egyre többen lettünk és rég nem látott ismerősökkel találkoztam, valamint néhány új arcot is megismerhettem személyesen.

Folyt.köv...

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapesti meglepetések...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2019.09.03. 08:28

A sort néhány olyan géppel és képpel folytatom, ami BUD-n "hétköznapi", viszont nekem ismét érdekességnek számított, ugyanis Bécsben ritkán láthatóak:
Kép
Kép
Kép

A legkisebb nagy fogás pedig ez a volt aznap :D :
Kép

A Qatar A330 fotózását Schwechaton egy héttel korábban buktam, a Cargodombon viszont elkaptam
Kép
Kép

Az EK esti járata nálunk "triplahetes", de fotózni csak a nyári időszakban lehetséges a késői érkezése miatt, így a mások által már unalmasnak tartott "napiemir" megint egy jó lehetőség volt ;)
Kép
Kép

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapesti meglepetések...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2019.09.03. 08:36

Rouge-t eddig csak VCE-n sikerült megörökítenem és Wizz Neo-t se láttam még, csak fotókon, a Belavia pedig "ismeretlen" az osztrák reptéren. :)
Kép
Kép
Kép

Délutánra maradt még egy felszállás, ahol ismét megjelent a magyar spotterélet apraja-nagyja... ;)
Kép
Kép
Kép

Rövidke beszámolómat a "nap képével" zárom, ugyanis számomra ez lett a leg-leg-leg... :!:
Kép

Köszönöm, hogy elolvastátok/megnéztéték egy lelkes "külföldi" élményekben gazdag beszámolóját és remélem, jövőre még több ismerőssel/új arccal futhatok össze. :)

Adminisztrátor
Avatar
Hozzászólások: 902
Csatlakozott: 2016.07.07. 17:23
Tartózkodási hely: London

Re: Budapesti meglepetések...

HozzászólásSzerző: RimoRoli » 2019.09.10. 18:59

Koszi a megosztast! :)

Szerencses fogas volt az ANA, viszont talan a Li2-es napfenyben az meg ertekesebb. ;)

(A felreertesek elkerulese vegett athelyeztem a topikot a budapesti fotok koze, csak ugy mert akkor az en londoni fotoim is mehetnenek a napi topikba, de igy talan atlathatobb. :) )

Silver Circle
Avatar
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2016.07.08. 08:00

Re: Budapesti meglepetések...

HozzászólásSzerző: GABOR-WINDvisual » 2019.10.30. 08:36

RimoRoli írta:Koszi a megosztast! :)

Szerencses fogas volt az ANA, viszont talan a Li2-es napfenyben az meg ertekesebb. ;)

(A felreertesek elkerulese vegett athelyeztem a topikot a budapesti fotok koze, csak ugy mert akkor az en londoni fotoim is mehetnenek a napi topikba, de igy talan atlathatobb. :) )


Valóban a Li-2 volt a nap fénypontja :lol:

(Ezekkel a topik-kategóriákkal továbbra is bajban vagyok, ugyanis ami nekem "külföld", az BUD-n a "hazai" képek közé tartozik és fordítva...

Vissza: Napi fotók és videók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég