Szerzőnk Tóth Máté Bence, a Traveler Circle alapítója és korábbi főszerkesztője.
A legtöbb repülésrajongó és utazó számára az öböl-menti légitársaságok leginkább a prémium élményre emlékeztetnek – mindezt csak tetézi ezen légitársaságok fedélzeti szolgáltatása, főként a Business Class és First Class tekintetében.
Volt szerencsénk megtapasztalni az Emirates Business Class szolgáltatását a Dubaj-Budapest útvonalon, az A6-EBF lajstromú, 13 éves Boeing 777-300-as fedélzetén.
Gyakori utazóként egy Business Class repülés mindig hatalmas felüdülés, különösképpen, ha egy 6 órás repülőútról van szó. Őszintén szólva, az Emirates triplahetes flottája nem tartozik a kedvenceim közé, már ami a turistaosztályon történő utazást illeti. Egy üzleti utas számára, aki szoros és rohanós időbeosztásban utazik, nem adja meg azt a kényelmi faktort, amelyet akár az A380 turistaosztályán tapasztaltam. Az üzleti osztály természeten egy másik dimenzió.
Viszonyításképpen a Qatar Airways Boeing 787-es típusának Business Class élményét vettem – korábbi tapasztalatból. A privátszférát tekintve talán egy árnyalattal jobb az Emirates üzleti osztálya, habár a 2-3-2-es elrendezés egy picit zsúfoltabb érzést ad.
A kényelmi funkciókra nem lehet panasz, a párna, takaró és a zajszűrős fejhallgató is hozza az elvárt minőséget, amelyhez hozzátesz az ülés és a körülötte lévő fa(hatású?) burkolat – közel-keleties hangulatot teremtve. Mind az előttünk lévő ülésbe épített képernyő, mind pedig a kis, kézi vezérlésre használt kijelző könnyen kezelhető, az ICE névre keresztelt szórakoztató rendszer pedig az egyik kedvencem az általam tapasztalt légitársaságok közül – legyen az ázsiai, amerikai, európai vagy öböl-menti fuvarozó.
Nagy örömömre egy magyar légiutaskísérő is a Business Class-ra volt beosztva, aki rendkívül kedves és őszintén közvetlen volt az egész repülés során. Az egyik legnagyobb kifogásom az öböl-menti társaságok prémium osztályával a légiutaskísérőkre erőltetett, túlzott kedvesség, amely láthatóan egy erőteljes tréningen felszedett képesség. Ez esetben viszont a magyar hölgy kisugárzása és őszinte kedvessége kiegészítette az Emirates Business Class-élmény amúgy is magas faktorát.
Ami az ételeket illeti, mindhárom fogás kiváló volt, az adagok bőven megfelelőek, az ízek pedig a helyén voltak. A turistaosztály vegyes minősége után ez különösen felüdülő volt, míg más Business Class élményekkel összevetve pedig hozza az elvárt színvonalat. Amiben viszont mindenképpen felül emelkedik az Emirates üzleti osztálya, az a koktélkínálat és annak minősége. Sajnos a konyhába nem tudtam belesni a koktél készítés idején, viszont a végeredmény kiváló volt – a 12 koktélból álló itallapot nem tudtam végigkóstolni a 6 órás út alatt, ám így is boldogan landoltam kishazánkban.
Üzleti utazóknak összefoglalva: amennyiben Budapestről a Távol-Keletre, esetleg Afrikába utaznak és egy remek Business Class-élményre vágynak, úgy az Emirates-t mindenképpen jó szívvel ajánlom. Talán két kifogásom lenne, az egyik a 2-3-2-es elrendezés a 777-esen, a másik pedig a “veszély”, hogy a Dubai International repülőtéren landolva egy külső állóhelyről kell a hosszadalmas buszutat végigszenvedni – bár ez bármilyen Emirates 777-es repülést követően “veszélyfaktor”, nem Budapest-specifikus.
Az Emirates 3-as terminálja számomra könnyen bejárható, átszálláskor a kapukat hamar meg lehet közelíteni, ami szintén nagy előny egy üzleti utazó számára. És, ha mindenképpen szőrözni szeretnék (márpedig az elképesztően jó Business Class-élményt valahogy ellensúlyozni kell), az Emirates Skywards törzsutas-programot említeném még. Amennyiben távol-keleti vagy afrikai, esetlegesen ausztrál repüléseket bonyolítunk, és fontos számunkra a mérföldek gyűjtése, úgy a Qatar Airways jobb választásnak bizonyulhat a oneworld pontok miatt. De a másik megoldás lehet még egy Qantas törzsutas tagság, ebben az esetben ugyanis az Emirates repülések után járó mérföldeket is gyűjthetjük szorgosan…
…tehát, mi is tartana akkor vissza bárkit is az Emirates Business Class-tól?! (Kérem, ne jöjjön senki a repülőjegyárral, a Business Class nem árérzékeny utazóknak szól!)
Ezúton is szeretném megköszönni az Emirates magyarországi képviseletének és a FLOW PR-nak a segítséget a Business Class repülés megteremtéséhez!
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS