Talán nem meglepő, de idén is ázsiai repülőterek produkálták a legdinamikusab növekedést az év közepéig. A top 20-as listából 10 repülőtér is Kínában, illetve Indiában található – derült ki a routesonline felméréséből.
Az első helyet a kínai Quanzhou Jinjiang International Airport foglalja el, amely a délkelet-kínai Fujian tartomány legnagyobb városát, a 8 millió lakosú Quanzhout szolgálja ki. Idén több mint 58%-al növelte utasforgalmát, hiszen 2018 első felében 4,3 millióan fordultak meg itt az előző évi 2,6 millióhoz képest. Ez legfőképpen a Xiamen Airlines és Shenzen Airlines bővítésének köszönhető.
A második helyen a szintén kínai Nanchang Changbei International áll 57%-os növekedéssel, majd ezt követi az iráni Tehran Imam Khomeini International. Az iráni légikikötőben a közelmúltban fejeződtek be nagyszabású fejlesztések, melyeknek köszönhetően idén már 48,6%-al több utas használta a repülőteret.
A legelőkelőbb helyet az európai repülőtereket figyelembe véve a Sevilla Airport foglalja el (6.). De a többi spanyol légikikötő, mint például Tenerife North (9.) és Valencia (13.) is jól teljesített. Mindhárom repülőtér elsősorban az ír low-cost Ryanair jelentős járatbővítésének köszönheti 30-40% körüli növekedést.
Habár amerikai repülőteret nem találunk a 20-as listában, ennek ellenére számos reptér több millióval növelte utasforgalmát az Egyesült Államokban. Ezek közül is a chicagoi O’Hare-t érdemes kiemelni 3 és fél milliós növekedéssel. A legnagyobb bővülést azonban szintén Ázsiában érték el, hiszen a tokiói Haneda International 4,3 millióval több utast kezelt a 2017-es adatokhoz képest. Hanedát a Bangalore International Airport és a jakartai Soekarno–Hatta követi.
Ebben a tekintetben szintén spanyol repülőtér vezeti az európai listát. A madridi Barajas több mint 3 milliós bővülésnek örülhetett, de a barcelonai El Prat is eredményes időszakot zárt január és június között.
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS