Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter Dél-Koreában tárgyalt a Korean Air elnökével, amelynek keretében egyetértés mutatkozott abban, hogy a gazdasági és turisztikai együttműködés szorosabbra fűzésében fontos szerepet játszhat egy Budapest és Szöul közötti közvetlen légijárat.
Magyarország és Dél-Korea számára is kölcsönös előnyökkel járna egy új, Budapest és Szöul között közlekedő menetrendszerinti légijárat elindítása – hangsúlyozta Varga Mihály a Chang-Hoon Chivel, Dél-Korea egyik legjelentősebb légitársaságának, a Korean Air elnökével folytatott tárgyalásról. A két ország közötti új légügyi megállapodás született tavaly májusban, amely alapján az uniós előírásokkal összhangban direkt utasforgalmi és áruszállító járatok üzemeltetésére nyílt lehetőség.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint a Magyar-Koreai Gazdasági Együttműködési Bizottság holnapi ülésén a turizmus kiemelt napirendi pont lesz. A számok már most is igazolják törekvéseket és a két ország turisztikai együttműködésében rejlő további lehetőséget. A KSH adatai szerint a dél-koreai turisták száma jelentősen növekedett az elmúlt években, tavaly 120 ezren érkeztek Magyarországra. Dél-Korea a vendégek tekintetében első számú küldőpiacunk az ázsiai térségből – szögezte le a szakminiszter.
Varga Mihály a szöuli tárgyalást értékelve elmondta: a Korean Air nyitott megvizsgálni az új útvonal lehetőségét, amelyben szerepet játszik a turisztikai együttműködésen kívül az egyre növekvő áruforgalom is. Mintegy 80 ezer tonna légiárunak minősülő termék kereskedelme folyik évente Korea és Magyarország között – ismertette a miniszter kiemelve: a magyar kormány kiemelt célja a befektetések elősegítése a kulcsfontosságú szektorokban, ezért kedvező feltételeket biztosít a beruházásokhoz, például egy európai kiszolgáló központ létrehozásához.
Egy valóban megvalósuló járat nagy siker lehetne a Budapest Airport és a magyar turizmus számára is, hiszen ezzel újabb légitársaság kínálna hosszútávú járatot a Liszt Ferenc repülőtérre, mindemellett – a repülésrajongók szemszögéből nézve – ugyancsak nagy lépés lenne egy újabb szélestörzsű repülőgép fogadása fővárosunk légikikötőjén. Arról egyelőre nem esett szó, hogy egy esetleges járat szezonális jelleggel vagy egész éves ciklusban üzemelne, ám erre fény derülhet a közeljövőben, amennyiben ez a bejelentés nem lesz több politikai hírnél, hanem valódi megvalósítás lesz mögötte.
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS