Az Austrian Airlines csütörtökön bejelentette, hogy újraindítja két korábbi hosszútávú járatát. Egyiket a japán fővárosba Tokióba, a másikat pedig a dél-afrikai Fokvárosba. Az új long haul járatok bejelentésével együtt továbbá újra előtérbe kerülhet a flottamodernizáció kérdése az osztrák nemzeti légitársaságnál.
Jövő évtől két újabb desztinációval bővül az Austrian Airlines hosszútávú hálózata, hiszen májustól Tokióba, októbertől pedig Fokvárosba indít közvetlen járatot az osztrák légi fuvarozó.
Tokió
A japán főváros körülbelül 1,5 éves szünetet követően lesz ismét elérhető Bécsből, ugyanis 2016 szeptemberében a széles törzsű repülőgépek optimális kihasználtsága, valamint a japán gazdaság gyengülése és a romló valuta okán az osztrák nemzeti légitársaság felfüggeszteni kényszerült a két fővárost összekötő járatát. Korábban felröppentek a hírek, hogy a japán All Nippon Airlines kihasználná a piaci rést és “rárepülne” a bécsi lehetőségre, de úgy tűnik, hogy ismét az osztrákok bizonyulnak a befutónak. Az Austrian vezérigazgató-helyettese Andreas Otto elmondta, hogy az elmúlt időszakban a piaci igény jelentősen megemelkedett egy tokiói járatra, továbbá a légitársaság jövőre érkező új Boeing 777-200ER típusú repülőgépével a kapacitásproblémák is elhárulnak, így mindenképpen nagy reményeket fűznek az összeköttetés újraindításához. A járatok 2018. május 5-től heti ötször: hétfői, keddi, szerdai, pénteki és vasárnapi napokon fognak közlekedni a nyári időszakban Tokió Narita repülőterére.
Fokváros
Fokváros 18,5 évvel az utolsó járatot követően tér vissza az osztrák légitársaság menetrendjébe. Korábban Bécs -Johannesburg-Fokváros járatot üzemeltetett az Austrian, de 2000 áprilisától Fokvárost lekapcsolták az útvonalról, majd a következő évben a johannesburgi szakasz is megszűnt. Ekkor még a légitársaság a négy hajtóműves Airbus A340-es típussal repült Dél-Afrikába, 2018 októberétől azonban Tokióhoz hasonlóan már a flottájuk legnagyobb és legmodernebb tagjával, Boeing 777-200ER-rel fogják teljesíteni a több mint 11 órás utat. Az összeköttetés kizárólag a téli menetrendben, heti két alkalommal lesz elérhető. A vezérigazgató-helyettes elmondta, hogy a járat célközönsége várhatóan a hideg osztrák télből elmenekülni vágyó turisták lesznek.
Az osztrák főváros közelsége következtében hazánkból is mindenképpen érdekesek lesznek az új járatok, hiszen a régióból jelenleg mindkét célállomásra csak átszállással juthatnak el az utasok. Az árak egyelőre még nem ismertek, a légitársaság várhatóan szeptemberben teszi elérhetővé foglalási rendszerében az új desztinációkat.
FLOTTABŐVÍTÉS, MODERNIZÁCIÓ
Az Austrian Airlines jelenleg öt Boeing 777-200ER és hat Boeing 767-300ER típusú repülőgépet üzemeltet. Az új célállomások bevezetése a hatodik “Tripla hetes” érkezésével válik lehetővé, amely a jövő év elején fog megérkezni az osztrák légi fuvarozó kötelékébe. Idén ősztől azonban már elérhetővé válik a légitársaság jelenlegi szélestörzsű repülőgépein a turista és a business osztály mellett a prémium turista osztály is, amelynek legfőbb jellegzetességei a szélesebb ülések és ezek nagyobb bedönthetősége, a nagyobb lábtér, valamint a fedélzeti szórakoztatórendszer nagyobb méretű monitorjai és természetesen a szélesebb körű étel is ital választék.
Az Austrian háza táján azonban a szélestörzsű repülőgépek felújításán kívül hamarosan a flottamodernizáció is esedékes lesz. Korábban az Airbus A350 XWB, Boeing 787 és 777 típusokat tekintették a kiöregedő 767-esek lehetséges leváltójaként, amelyek közül jelenleg a “Tripla hetes” tűnik a befutónak – adta hírül az Austrian Wings. A légitársaság jövő évtől már hat darab Boeing 777 típusú repülőgépet fog üzemeltetni, és mivel a légitársaság által jelenleg is használt 200-as széria kevésbé elterjedt mint a 300-as, így könnyen lehet, hogy hamarosan a nagyobb kapacitású 777-esek fogják váltani a kiöregedő 767-es családot. A cég vezetősége azonban még nem döntött a long haul flotta jövőjét illetően, így továbbra is csak találgatások zajlanak a témában, de a 777-es verzió egy reális lehetőség lehet az osztrák légitársaság számára.
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS