Az elmúlt napokban megjelent német források alapján az október végén csődbe jutott Air Berlin egykori munkavállalói a szép napokat megélt düsseldorfi központú LTU feltámasztásán dolgoznak.
A később főként szabadidős járatokat üzemeltető légitársaság 1955-ben alakult meg Lufttransport Union néven frankfurti központtal. A cég 1956-ban vette fel az LTU nevet, majd 1961-ben helyezte át székhelyét Düsseldorfba, ami egészen a márka megszűnéséig, 2011-ig szolgált a légifuvarozó bázisaként. A főleg közép- és hosszútávú járatokra specializálódott céget 2007-ben vásárolta fel az Air Berlin. Akkoriban düsseldorfi, müncheni és berlin bázisról üzemeltetett közvetlen járatokat 56 célállomásra, 22 országba, 4 kontinensre a légitársaság. Az Air Berlin nemrégiben bekövetkező csődjét követően azonban számos egykori LTU dolgozó komolyan megkezdte az egyezkedést és háttérmunkát a tradicionális légitársaság újraindításáról.
Bár komolytalannak hangozhat, de az egyeztetések jelenleg egy Facebook csoportban zajlanak, amely jelenleg több mint 1800 tagot számlál. A résztvevők azonban bizakodóak és reménykednek, sőt a német NRZ információi szerint a képviselők Berlinben már tárgyalásokat is folytattak. A csoport megkezdte a kapcsolat felvételét légiközlekedési tanácsadókkal, illetve potenciális befektetőkkel, valamint Hans-Rudolf Wöhrl-lel, az LTU korábbi tulajdonosával.
Sven Scholten, a kezdeményezés egyik vezetője elmondta, hogy az elinduláshoz szükséges Légi Üzembentartási Engedély (AOC) a német Légiközlekedési Hatóság által még megújításra vár, de mindent megtesznek azért, hogy az új LTU ismét egy stabil, sikeresen működő légitársasággá váljon. Ehhez azonban még rengeteg előkészület és munka vár a résztvevőkre. A Légiközlekedési Hatósággal még megkell állapodni az LTU név használati jogáról, valamint elkell kezdeni a fel- és leszállási jogok ismételt beszerzését és nem utolsó sorban a jegyek értékesítését. A projekt jelenlegi állapotáról valószínűsíthetően az elkövetkezendő napokban adnak tájékoztatást az érintettek.
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS