Az Egyesült Arab Emírségek. Mindenki hallott már róla legalább egyszer élete során. Ám azt tudjátok, hogy milyen érdekességeket rejt magában ez a világ? Na jó, annyira nem is rejtegetik. Ismerjük meg a legek országát!
Elsőnek a férfiak figyelmét kérem. Ha olyan luxusautókat szeretnétek látni, amelyek még nyilvánosan meg sem vásárolhatóak irány Dubai vagy Abu-Dhabi. Itt minden napos látvány egy olyan forgalmi dugó, amely Maseratik, Lamborghinik és Ferrarik hosszú sora. Ám a szabálysértés itt sem ajánlott. Lehet, hogy ezek a kocsik mennek a világon a leggyorsabban, ám a dubai-i rendőrség sem panaszkodhat, ha az autó flottáikról kérdezi őket. Hidd el, hogy bármilyen luxusjárgányban ülsz, ők úgy is utol fognak érni.
Hölgyek… remélem még nem untátok meg a cikket, most eljött a Ti időtök is. Uraim tekerjétek át ezt a részt. Dubai-t a Közel-Kelet vásárlási fővárosának tartják. 70 bevásárló központot találhatunk a városban. A Dubai Mall például a világ legnagyobb plázája címet viseli. Több mint 1200 üzletben költhetik a szerencsések pénzüket. (Volt szerencsém nekem is. Hát, kihagyhatatlan.) Ha pedig már meguntuk a folytonos várakozást a próbafülkéknél (nehéz ilyen boltok mellett), és már a karunkra se fér el több szatyor nem beszélve, hogy hogyan nyomta el a zacskó az ujjainkat, amik már lassan pirosabbak, mint a Mikulás ruhája, akkor állj meg a Dubai Aquarium előtt és csodáld meg, hogyan úszkálnak a cápák a pláza közepén. Dubaiban minden lehetséges…
Uraim itt vagytok még? Higyjétek el érdemes kitartanotok a cikk végéig. Dubait egy kicsit magunk mögött hagyva átrepülünk Abu-Dhabiba. A Ferrari itt építette fel első és egyetlen fedett látogatóparkját, ami nem mellesleg a legnagyobb a világon. És ha még nem volt elég a leg-ekből, az itt található Rosso hullámvasút a világ leggyorsabbja. Hát nem véletlen Ferrari…
Az előbb bemutattunk Nektek pár érdekességet, ám most jönnek a programajánlók. Készüljetek, újabb leg-ek és bámulatos épületek következnek:
Aki Abu-Dhabiba utazik, semmiképpen se felejtse el megcsodálni a 2007-ben átadott Zayed sejknek emléket állító, Sheik Zayed mecsetet, amely a legnagyobb az Emirátusokban. Összesen 40.000 hívő befogadására képes egyszerre az épület. Természetesen itt sincs hiány a leg-ekből: a világ legnagyobb kézzel szőtt szőnyege és a legnagyobb aranyozott csillár is itt kapott helyet.
Abu-Dhabi után irány vissza a második legnagyobb Emirátusba, Dubaiba, azon belül pedig meg sem állunk a Burj-Al Arabig. A Jumeirah Group cég által üzemeltetett hotel hamar Dubai jelképévé vált. Hogy még rendhagyóbb legyen a vitorlás alakú épület egy mesterséges szigetre épült. Akinek pedig teniszezni támad kedve és a hotel lakója, az se búsuljon, az Arab-toronyban erre is van lehetőség. Bár tériszonyosoknak nem ajánlott program. Még ez sem volt elég ahhoz, hogy el hidd, hogy itt semmi sem túl sok? Aki befizeti az éjszakánként 1525 dolláros árat 24 karátos iPad-et kap tartózkodása idejére, amit az Apple kifejezetten a hotelnek tervezett. Ha nem lenne elég ez az egy luxushotel, hogy kipihend fáradalmaid, Dubaiban még további ötvenezer öt csillagos hotelszoba várja, hogy elfoglald a king size bed-jét.
Következő kérdésem annyi lenne: tudsz síelni? Ha igen irány a Mall of Emirates. Igaz a város csak pár kilométerre fekszik a Ráktérítőtől, itt ez sem lehetetlen. Fedett sípályájukon az év minden napján bemutathatod, milyen ügyesen tudsz lecsúszni – vagy gurulni – a 85 méter magas és 5 különböző nehézségi fokú pályán. Ha pedig elfáradtál a csúszkálásban irány pingvint simizni. Ne kérdezd, hogyan kerül a tevék közé pingvin…
Most már megismertünk sok „leg”-et, de még hátra van egy: a világ legmagasabb épülete. A 829 méteres magasságával eléggé kimagaslik Dubai látképéből. 2010. január 4-én adták át a város lakóinak a Burj Khalifát. A torony alaprajzban egy pókliliomra hasonlít, ám iszlám építészeti jegyeket is felfedezhetünk benne. Az épület első 37 emeletén az Armani Hotel kapott helyet, melyet Giorgio Armani tervei alapján dekoráltak. A 45. és 108. emelet között 70 privát apartmant találunk, amelyek az értékesítés első nyolc órájában mind gazdára találtak. Aki pedig nem lakója az épületnek, és nem is az Armani Hotel vendége, azokat is szeretettel várják a 124. és 148. emeleten, ahol megcsodálhatjuk a városra nyíló panorámát több mint 500 méter magasan. (Szerzői tipp: érdemes előre megtudni, hogy mikor fog lemenni a Nap és akkor felmennia Burj Khalifára, megnézni világosba a várost, megnézni a naplementét és utána maradni, míg be nem sötétedik, hiszen így 3 az 1-ben alapon használhatjuk ki a nem is olyan olcsó jegyünket.) Ne aggódjatok, nem kell odáig fellépcsőzni, ugyan is 57 darab lift ingázik az emeletek között, viszonylag gyors tempóban… Ha valaki mégis lépcsőzni szeretne, arra 2909 lépcsőfok vár. Ha elég bátorságot érzel, erre a feladatra kérjük, videóban küldd el Nekünk a mutatványt.
Lefoglaltad már a szállást? Ha igen, remélem a honlapunkon keresztül. Irány a télből nyár, irány az Egyesült Arab Emírségek!
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS