Sushi, ninják, szamurájok, tamagocsi, manga, wasabi, macurik és kung fu… Ezek mind egy országhoz vezetnek minket, a meghökkentő és misztikus Japánba. Japán egy olyan ország, amit talán az európai, nyugati népek sosem fognak sem teljesen megismerni, sem pedig megérteni. De egy kis betekintést tehetünk! Irány a keleti egzotikus ország!
Japán az egyik legsokoldalúbb ország, de egyben megosztottságot is érzünk itt. Ugyanis modern, de érezzük a régi hagyományok, kultúrák, mítoszok erejét, ahogy átjárják a mindennapokat, a helyszíneket. Egyszerre modern és tradicionális.
Utazásunkat érdemes Tokióban kezdeni. A fő látnivaló a Császári palota, mely 1888-ban épült és ma is a császár otthona. A palota körül óriási zöld terület helyezkedik el: ez a Higashi Gyoen park, ami nyilvános, így bárki sétálgathat itt kedvére. A kert különlegessége a tavaszi cseresznyefa virágzás, ami csodálatos látványt nyújt.
A Senso-ji Templom Tokió legrégebbi és legfontosabb buddhista temploma, 645-ben épült. Egy hatalmas vörös és fekete festett papírlámpa a legenda szerint elűzi a viharokat. A templomot betölti a történelem és a mítoszok világa. Ahogy bent sétálunk, elakad a lélegzetünk. Valami varázslat van itt megbújva.
Ha már Japánban járunk, mindenképpen látogassunk el egy halpiacra. Elképesztő nyüzsgés jellemzi olyan hangzavarral, amivel ritkán találkozik az ember. A leghíresebb piac Tokióban található, az úgynevezett Cukidzsi halpiac. Keljünk hajnalban, mert akkor a legizgalmasabb és legpörgősebb. 400 féle tengeri halat és különböző tengeri élőlényeket kínálnak az árusok. Körülbelül 30 millió dollár a napi bevétel.
Következő városunk az egykori birodalom fővárosa, ma pedig inkább csendes templomok ősi városa, Kyoto. A város tele van cseresznyefákkal, ha valaki a gyönyörű fákért utazik Japánba, ide kell eljönnie, az illat belengi várost. A cseresznyevirág Japán nemzeti jelképe és fontos része a japán identitásnak. Kötelező elmenni a saganoi bambuszligetbe is! Ennél meghittebb, misztikusabb és varázslatosabb hely kevés van. Sokan Japán legszebb természeti tájának nevezik. De azért ne essünk teljes ámulatba, ugyanis amilyen szép, olyan félelmetes is, főként éjszakai túrán. Ez igen csak megviseli az embert, ugyanis ha fúj a szél, akkor nem csak hajladoznak a fák, de egy különleges és furcsa hangot is kiadnak. Teljesen olyan, mintha egy természetes bambusz orgona szólna. Persze ezt csak az érti, aki már hallott bambusz orgonát. 😀
És elérkeztünk Japán legvarázslatosabb helyére, a Fuji nevű szent vulkánhoz. Úgy tartja a mondás, hogy aki nem látta a vulkánt, nem is járt Japánban. És ez nem ámítás, ez az igazság. A 3776 méter magas hegy hóval borított csúcsa Japán szimbóluma. A vállalkozó szelleműek feltétlen másszák meg, ha van rá kapacitásuk. Erre júliustól augusztusig van lehetőség, amikor minden feltétel és segítség adott. Nem vészes, csak kitartás és elszántság kell hozzá. Óriási élmény, de ezt nem is kell magyaráznom. Ránézünk a képre, és magától értetődő.
A céltalan sétáink során annyi kertbe menjünk be, amennyibe csak tudunk. Mindegyik egyforma és mégis más. Nem lehet velük betelni. És ha eközben megéhezünk, szakítsunk időt megízlelni a japán konyhát. Hosszú évszázadok során fejlesztették ki finom ételeiket. Legismertebb ételeik a sushi, tempura és a teriyak. Főként rizsből, tengeri herkentyűkből, savanyúságból, párolt zöldségekből készítenek finomabbnál finomabb, ízletes étkeket. Úgy gondolják, hogy az egészséges étkezésük és étrendjük összefüggésben van a japánok hosszú életével. Ebben lehet valami.
Japánra időt kell szánnunk, nem lehet pár nap alatt se megismerni, se befogadni a körülöttünk zajló eseményeket. Abszolút bakancslistás hely, úgyhogy indulás. Vigyázz, kész, sushi!
Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
RSS